Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi ez hogy a strasbourgi...

Mi ez hogy a strasbourgi döntést határozottan nem kívánja teljesíteni a magyar kormány? Mi lesz itt?

Figyelt kérdés

Lázár azt nyilatkozta, hogy ők márpedig megtagadják a büntetés kifizetését, amit Strasbourg ítélt meg a magyar börtönviszonyok miatt, mert felháborító, hogy "a bűnözőket támogatják".


Nekem meg az a felháborító, hogy


1, Lázár ferdíti a tényeket, ugyanis én olyanról nem tudok, hogy támogatnák a bűnözőket


2, Természetesen Strasbourg nem dísznek van, az általuk hozott döntések végrehajtása kötelező


3, Inkább rendeznék a helyzetet a többi hasonló eset elkerülése érdekében, azaz börtönépítések + emberi jogok európai szintre emelése + az igazságszolgáltatás racionalizálása (sajnos nálunk nagyon börtön-centrikus a bírók gondolkodása, ezen is lenne éppenséggel mit javítani).


Most ha nagyon be akarnák tartani a szabályozást (de láthatóan ez minimálisan sincs szándékukban), akkor azonnal börtönépítésekbe kezdenének, és sajnálom, a langyos megoldásoknak sosincs eredménye, radikális döntés kell ahhoz, hogy valamit tegyenek is, azaz: amíg nincs meg az EU-s norma, addig szépen leállítani MINDEN bebörtönzést, ennyi. Meglátjátok, egyből elkezdenének sürgölődni, hogy tán mégis fontosak azok az EU-s elvek.


Szerintetek mit lehetne tenni?


Hiszen álljunk megy, egy biztos: a strasbourgi döntésnek eleget kell tenni, az emberi jogok betartásának eleget kell tenni, és a normát nem lehet továbbra is folyamatos jelleggel sérteni > én nem látok más megoldást. Persze kivéve, ha továbbra is hátramenetben kívánunk haladni.



2016. febr. 4. 08:28
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Igen, a "strasbourgi döntésnek eleget kell tenni". A börtönviszonyok javítva lesznek.


Az országban még ezen - a börtönviszonyokon - túl is sok megoldandó probléma van. A szűkös erőforrások miatt nyilván priorizálni kell. Strasbourg nem állíthatja fel számunkra a sorrendet. Amikor sorra kerül, akkor sorra kerül. Számos más tisztességes ember sorsának javítását előbbre valónak tartom. A börtönviszonyok is javítva lesznek - ennek is el fog jönni az ideje.

2016. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
21%

Jól írja az első, majd ha lesz pénz az egészségügyre, akkor majd talán ki lesz fizetve ez is, addig csitu van..

De ha annyira zavar, akkor szerintem azt a pénzt, amit félretettél eddig, mondjuk egy váratlan betegségre vagy egyébre, azt add oda a bűnözőknek.

Mert látom ez jobban zavar.

Egyébként meg SB bíróság egy vicc, amikor elvették egy rakás ember nyugdíját, például a rendőröknek meg a bányászoknak, akkor hol voltak?

Pedig az is egy elég komoly jogsértés volt.

2016. febr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%

# 2/2 Időpont ma 10:04


Feljelentette bárki is a magyar kormányt emiatt? Mert nem tudok róla. Ha meg nincs feljelentés, akkor hogy ítélkezzenek? Most komolyan.

Attól függetlenül, hogy SB büntetés ide vagy oda, ez maximum egy jó kifogás lesz a kormánynak miért nem adnak az eübe vagy az oktatásba pénzt. Ígyse-úgyse adnak, de van mire fogni.

2016. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
68%
Itt valami nagyon nemstimmel, azerinten sem a börtönviszonyok javítása lenne a legfontosabb. Varga úr azt nyilatkozta hogy a tavaji adóbevételek jóval meghaladták a várakozásukat, az ország gazdasága fellendülőben van, magyarország jobban teljesít stb-stb, és ezek ellenére nincs pénz egészségügyre oktatásra már sztrájk közeli állapotok kezdenek kialakúlni. Itt valakik hazudnak és ezek a valakik nem az egészség ügyesek vagy az oktatásban dolgozók.
2016. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

én teljesen egyetértek igazából mindenkivel. viszont egyszerre is lehetne azonnal mindent javítani, ha azt a rengeteg lóvét nem lenyúlnák a legkülönbözőbb módszerekkel és utakon, hanem pl. menne az eü-be, az oktatásra, na meg az emberi jogok betartására. (egyébként az se mellékes, hogy az emberi jogok tiszteletben tartása minden mást megelőző alapkövetelmény, tehát ha nagyon jogi oldalról nézzük, ugyanott vagyunk, ha meg gyakorlatiról, akkor ott, ahol írtam, csak persze az oktatásra vagy az eü-re fordítva a milliárdokat nem nyerő senkinek, mert TALÁN ott nem tudnának annyit lenyúlni mint a hatalmas beruházásokon, stadionok, egyéb építkezések, VB, stb ... sztem ez ennyire egyszerű).


Lényeg h mégis oda jutunk: pénz abszolút van minden felsorolt probléma javítására, már csak el is kéne juttatni a szükséges helyekre.

2016. febr. 4. 12:09
 6/36 A kérdező kommentje:

"az ország gazdasága fellendülőben van, magyarország jobban teljesít stb-stb"


ja hogyne. csak egy területet mutass, ahol jobban teljesítünk ... én speciel nem tapasztalok ilyet sehol.

2016. febr. 4. 12:10
 7/36 anonim ***** válasza:

"ja hogyne. csak egy területet mutass, ahol jobban teljesítünk ... én speciel nem tapasztalok ilyet sehol."


Pontosan erről írtam, nekem is ez a véleményem.


Kérdező nem olvastad végig amit írtam?

2016. febr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
Ki beszél itt az ország gazdaságáról? Mindenki. És ki tesz érte? Senki. Ehhez tartsuk magunkat, ha érteni akarjuk az eseményeket.
2016. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

"Jól írja az első, majd ha lesz pénz az egészségügyre, akkor majd talán ki lesz fizetve ez is, addig csitu van.."


Ez nem így megy.

A fogvatartottak azért kapnak kártérítést, mert nem a jogszabályoknak megfelelő körülmények között tartották őket.

Az elitéltek börtönkörülményeit jogszabályok rendezik.

Ha a magyar állam jogsértő velük szemben, akkor hogy várhatja el, hogy azok is betartsák az írott jogot?

Az egészségügy nem ide tartozik.

Eleve nincs olyan, hogy valamire, pl. eü. nincs pénz.

A matolcsi nevű faxkalap milliárdokat szórt el, négyezerötszáz millióért vásárolt egy jó sz.r festményt, sok milliárdot adományozott különféle homályos küldetésű alapítványoknak, milliárdokárt vásárolt luxusingatlanokat. Orbán gyökér kis veje százmilliókat nyelt be, a nezmet gázszerelője úgyszintén. Tehát, pénz van. Csak nem oda kerül, ahova kéne.

2016. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont ma 10:04


Feljelentette bárki is a magyar kormányt emiatt?"


Nem, dehogy, hol már....pff istenem, mit éreznek az ilyenek?


A többi marhaságra meg nem is tudok mit mondani.

2016. febr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!