Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Saját telken, udvaron szabadon...

Saját telken, udvaron szabadon használhatok fémkeresőt, vagy egyáltalán hol szabad, és hol nem szabad?

Figyelt kérdés
2016. febr. 5. 23:16
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
ezt egyébként én is teljesen elfogadom. én pl ha valami szokatlant találtam volna,eszembe sem jutott volna megtartani,vagy eladni. én szeretem a régiségeket,és főleg ha biztos helyen vannak múzeumban. nem ilyen nagymúltú,és nagyon értékes dolgok érdekeltek volna. inkább jelvények,náci pénz érmék,sisakok,kulacsok,bajonettek. vagy esetleg a telkemen az őseim által elhagyott használati tárgyak. ha pl lehetne kimenni bármerre. és találnék valami érdekeset,egyből a múzeológus barátomnak szoltam volna. ennek a teljes szigorításnak egy hátulütője is van. sok sok tárgyi emlék marad a földben így örök feledésben. nekem élmény lett volna hozzájárulni a népünk múltjának felismeréséhez. én tényleg a jó szándékú,és becsületes hobbi keresgető lettem volna. nagyon szeretem a történelmet. inkább segítettem volna. nem tudom van e lehetőség múzeológushoz,vagy egy régészhez szegődni,hogy segítsek nekik felfedezni. nem kincs vadász lettem volna. egyébként még biztosan sokan csinálják illegálisan továbbra is.
2016. febr. 7. 01:57
 22/31 anonim ***** válasza:

Értékes őskori, római kori és középkori leleteket, valamint fegyvereket, lőszereket és robbanóanyagot találtak egy balatonszárszói lakásban a rendőrök egy 24 éves siófoki fiatalember gyűjteményének lefoglalásakor.


Az újságíróknak bemutatták a lefoglalt muzeális értékeket, ékszereket, egyéb tárgyakat, valamint az azok felkutatására használt két fémdetektort és földradart is.


A házkutatást februárban volt, fegyver- és muzeológus szakértőkkel, valamint tűzszerésszel. Csaknem tíz órán át tartott. Összesen hat éles robbanóanyagot, illetve robbanószerkezetet, több mint száz lőszert, két ritkaságnak számító lőfegyvert és körülbelül 1200 darab, az 1700-as éveknél korábbi időkből származó, földben talált műtárgyat, műkincset, továbbá 390 arany- és ezüsttárgyat találtak.


A lefoglalt tárgyak között őskori kőbaltafej, kelta, római, népvándorlás és honfoglalás kori szerszámok, eszközök, ruhadíszek is vannak, azok értékét először a kaposvári múzeum, majd a Magyar Nemzeti Múzeum fogja becsüli majd fel.


Na meg az alig két hónapja lebukott litkei tolvajok akik a szántóföldön buktak le, szintén milliós értékel, az interneten árusító többi, akik az eladás pillanatában lettek letartóztatva, stb., stb..


És ezek az emberek az eszmei érték alapján lesznek megvádolva, ami azt jelenti, hogy egy 50-100 ezer forintos forgalmi értékű tárgy esetében már mondhatni garantált a jelentős értékre elkövetett lopás, ami 2-8 év közötti szabadságvesztéssel sújtható. Üzletszerűség esetén (2 vagy több alkalom) még komolyabb a helyzet.

Ezeket már nem lehet megúszni ejnye-bejnyével, felfüggesztettel vagy próbára bocsájtással.


És akkor még nem ejtettem szót a bírósági perköltségről, ami ilyen esetekben milliós nagyságrend, mivel magasan kvalifikált szakértőt kell felkérni aki tárgyanként készít elemzést, értékbecslést, és ezt nem húsz forintért teszi.

2016. febr. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

életbe lépett a régészeti örökség védelméről szóló 1992. évi, úgynevezett máltai egyezmény, amely kimondja, hogy régészeti örökségünk véges, s az elsődleges cél a lelőhelyek megóvása, megőrzése. Az igazgatóhelyettes kiemeli, hogy kizárólag akkor kell a földben lévő emlékekhez hozzányúlni, ha az óhatatlanul szükséges, ha pusztulásnak vagy egyéb veszélynek vannak kitéve. Természetesen ma is zajlanak Magyarországon és Európa-szerte tudományos célú feltárások. Jelentősen növekedett a beruházást megelőző feltárások száma is, ami a múzeumokat is jelentős kihívás elé állítja.

A leletek feltételezett helyéről az információk egy részét magánszemélyektől szerzik a hatóságok. A KÖI és a rendőrség ilyen bejelentőktől értesült egy keszthelyi leletkeresésről. Győr-Moson-Sopron megyében egy – bejelentésre végzett – autó ellenőrzésekor bukkantak fémdetektorokra.


Vukán Béla szerint a legjobb értesüléseket a lakosságtól szerezhetik, hiszen mindenki észreveszi a lakókörnyezetében lévő változásokat.


Az idei év legnagyobb fogása az a hatvanöt kartondoboznyi kincs volt, amit augusztusban foglaltak le a kaposvári rendőrök egy Budapest felé tartó kisbuszban. A dobozokban antik pénzérméket, szobrokat, dísztárgyakat, ékszereket, fegyvereket találtak. A kocsit vezető férfi ellen tavaly már indult eljárás, amikor társaival Somogy megyében – elsősorban a római – hadiutak, települések, temetkezési helyek mentén fémdetektorokkal kincs után kutattak.


A máltai egyezmény is utal arra, hogy a legnagyobb pusztítást a tolvajok akkor végzik – és ennek vélhetően nincsenek tudatában –, amikor a kincset kiemelik a lelőhelyről. – Kikerülve az akár több ezer éves történeti kontextusból.

2016. febr. 7. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"Bizony az! Agyrém!

Hogy szegény lengetőket nem támogatja a mocskos jogalkotó abban, hogy lerabolják az ország örökségét, hogy feldúlják, tönkretegyék a régészeti lelőhelyeket és ellopják az ott talált régiségeket, pénzérméket, aranykincseket, leletanyagot." - ...akkor __AZT__ kell tiltani, nem a fémkereső használatát. Nem élhető egy olyan ország, ahol az állam eleve rosszhiszeműen feltételezi mindenkiről, hogy törvénysértő magatartást folytat / készül folytatni.

2016. febr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Szeretném tudomásodra hozni, hogy a régészeti leletek bármilyen eszközzel történő feltárása tiltva volt eddig is.

Azonban a tiltásra fittyet hányva, bizonyos kollégáid évtizedekig visszaéltek a helyzettel, legalább 400 milliárd forintot meghaladó értékben lopták a köz javát, rombolták, tönkretették a lelőhelyeket, kifosztották a feltárásra már kijelölt nyomsávokat is.

Ezért vált szükségessé az eszköz használatának tiltása illetve engedélyhez kötése.

2016. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Ez érthető... de azért a saját portámon se lehessen... így az ember egyből azt teszi,ha kert ásás közben talál valamit,rögtön elássa jó mélyre,vagy szándékosan elhajítja jó messzire... mert nem akar macerát... ezzel ezt is elérték. lehet hogy sok volt a rabló,de nem mindenki volt az. ha még szabad lenne,nekem nem kellene római kori pénz stb egyéb marhaságok... engem jelvények és bajonettek érdekeltek volna. természetesen ha más dolgot találtam volna,nyilván megfelelően rögzítem a pontos helyszínt és szóltam volna hatóságnak. szerintem akik ebből éltek,eztán is fogják nyomni ezt. akik nem tisztelték a törvényt eztán sem fogják... annyi hogy a törvényt tisztelő keresősöket kizárták. másrészt meg lehetet volna jutalomhoz kötni egy egy adott dolog megtalálását... akkor talán nem lopták volna szét az országot. így... hogy minden a földben marad,a saját történelmünk megy rozsdába,és semmisül meg... grat a törvényalkotóknak...
2016. febr. 7. 18:32
 27/31 anonim ***** válasza:

Kincstalálónak most is jár jutalom. Akik az alapásás közben bukkantak aranykincsre, azok is kaptak.

A történelmünk nem fog elrozsdálni, ha eddig 1000 év alatt nem lett oda, a plusz-minusz húsz, negyven, hetven év alatt sem fog.

2016. febr. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Azért lehet mégis jobb lett volna egy enyhébb törvény,vagy egyszerűen végleges engedélyhez kötni mint egy fegyvert.... de nem teljesen betiltani... így még sok sok dolog lehet ami sosem kerül elő... a műkincsek kirablását nem támogatom... de azért ekkora diktatúrát.... jobb lesz ha ezt a kormányt hamarosan leváltják... talán valami normálisabb emberek kerülnek hatalomra,akik normális törvényeket is tudnak hozni,és nem lesz új rákosi rendszer... mini diktatúra... mert ez így sajnos már az. mindenkiről rosszat feltételez a saját kormányunk. :/ fejlődünk... hátrafelé...
2016. febr. 8. 21:34
 29/31 Newmi1 válasza:

Az igazi kárt nem a fémkeresők okozzák az államnak, még ha vannak is visszaélések az nem annyira jelentős, mint amit maguk a régészek okoznak! Olvassátok el ezt a cikket! [link]

Ezenkívül egy régészeti feltáráshoz nincsen leltárlista arról, amit találni fognak a régész urak. 20 megtalált aranyérméből csak 12-vel számolnak el, 8-at meg zsebre vágnak ki fogja ezt észrevenni? Egy régi érme, a maga 2-3cm-es átmérőjével, jól elfér a zsebben a többi apró közt, nem? Nem ártana már a régészeknél is házkutatást tartani, meg vagyonosodási vizsgálatot! A rendőrségről meg annyit, már kétszer tettem feljelentést lopáskár miatt, de néhány hét után lezárták a nyomozást "ismeretlen elővetővel szemben"! Nekem ez is egy igazi kár, mert az általam befizetett adóból (is, meg a tiédből is!) fizetik a rendőrséget, mégsem tesznek semmit!

2016. márc. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

Miért is lehetne egyszerűen régészesdit játszani a saját udvarunkban:

[link]

2016. máj. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!