Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mindig azt mondják a közmunkát...

Mindig azt mondják a közmunkát/munkaügyitől közvetített állást kötelező elfogadni, máskülönben törlődik az ember a rendszerből, ill nem jogosult juttatásokra, ugyanakkor a közvetítőlapokon ez szerepel, pontosan ez mit is takar?

Figyelt kérdés
"Amennyiben az állásajánlat a jogszabályban megfogalmazott megfelelő munkahely fogalmát nem meríti ki, Ön jogosult mérlegelni a foglalkozási lehetőség elfogadását"

2016. márc. 29. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez csak azt mondja ki, hogy jogod van nem elfogadni az állást.

Azt pont nem mondja, hogy ha nem fogadod el, akkor mik a következmények.

2016. márc. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 enkodo válasza:
Ez a mondat csak a mézesmadzag. Kénytelen vagy elfogadni a felajánlott utcaseprést, ároktisztítást és egyéb kedvességeket, különben könyörtelenül szankcionálnak. Tegnap voltam egy ilyen tájékoztatón: válogatás nélkül besorozzák a népet, érettségi, diploma, nyelvvizsga nem akadály. Az orvosi vizsgálaton pedig mindenki megfelel...
2016. márc. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
De hülyeség ez. Engem 2 helyre közvetítettek ki, szerepelt ez a sok hülye szöveg a lapon, én el sem mentem soha ahova közvetítettek, mégsem vagyok törölve azóta sem.
2016. márc. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is kaptam egy közvetítőlapot közmunkára, rendes állásinterjúkat tartottak, álltunk sorban a folyóson, egyesével kellett bemenni, 4-en interjúztattak, elvileg 4-5 hely lett volna, voltunk min. 20-an, és nem az első ilyen kör volt, mint kiderült, nekünk inkább úgy tűnt, ide is protekció kell, ha valaki be akar kerülni.
2016. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az idézet arra vonatkozik például, hogy ha ha egy munkahelyre az utazás 3 óránál többet vesz igénybe akkor azt törvényileg nem vagy köteles elvállalni/visszautasíthatod. De ha Te mégis máshogy döntesz akkor akár el is vállalalhatod.


"Engem 2 helyre közvetítettek ki, szerepelt ez a sok hülye szöveg a lapon, én el sem mentem soha ahova közvetítettek, mégsem vagyok törölve azóta sem."


Na ez érdekes. Mondjuk van ennek egy átfutási ideje is, ami egy-két hónap is lehet.


" 4-en interjúztattak, "


Na ez szép......4 "ingyenélő" hr-snek ad kamu "látszatmunkát" magának. Legközelebb lehet már tízen lesznek.


"elvileg 4-5 hely lett volna, voltunk min. 20-an"


Ó .....régebben még rosszabb volt..... akkor 3 státuszra hívtak 50 főt. Az egésznek a lényege: Minél több szerencsétlent behívni "ijesztegetni" a köz(rabszolga)munkával, hogy önként törölje magát, és így

javítsák a munkanélküliségi adatokat.



2. Válaszoló!


"Tegnap voltam egy ilyen tájékoztatón: válogatás nélkül besorozzák a népet, érettségi, diploma, nyelvvizsga nem akadály. "


Leírnád, hogy ez hol volt, és mit "ajánlottak" fel?

2016. ápr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

„Ó .....régebben még rosszabb volt..... akkor 3 státuszra hívtak 50 főt. Az egésznek a lényege: Minél több szerencsétlent behívni "ijesztegetni" a köz(rabszolga)munkával, hogy önként törölje magát, és így javítsák a munkanélküliségi adatokat”


Mint írtam egy körben voltunk ennyien odarendelve, nem arra a 4-5 helyre, mi min. 4. kör voltunk és voltak még utánunk is, számításaink szerint, több mint 100 embert berángattak ezért a pár helyért. Nem elég rossz?

Szerintem nagyon durva volt, egy közmunkára ne interjúztassanak, válogassanak kedvükre, nem erről kellene, hogy szóljon, hanem átmenetileg dolgozzon valahol az ember, fogadják, akit odaküldenek a munkaügyiből, nyilván a munkaügyi se azt küldi ki, aki a kisegítőt se tudta elvégezni, de ha már van egy min. középfokú végzettsége, ne mondja senki, hogy nem alkalmas fénymásolni, iktatni.

2016. ápr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnos ez tényleg így van ahogy írta valaki, az orvosi vizsgálatnál valóban mindenkit alkalmasnak találnak, legyen az féllábú vagy gerinc műtött...


Arra gondoltam hogy ez a kis részlet a papírról valami jogszabály vagy hasonló lehet, amit amúgy "titkolnának" mert akkor senki nem fogadná el, de akkor nem jelent semmit.


Az is érdekes hogy mikor voltam egy ilyen ismertetőn, be kellett állni két sorba, aki elfogadja és aki nem. A 80% a nem csoportba állt, úgy hogy tudta akkor törlődik a rendszerből... nem értettem. Ezt sok helyről hallottam hogy máshol is így megy. Ekkor mi történik? Nem 1 évig van hogy nem kap az ember semmiféle "támogatást" vagy csak 30 napra függesztik fel?

2016. ápr. 2. 11:19
 8/14 anonim ***** válasza:

"Az is érdekes hogy mikor voltam egy ilyen ismertetőn, be kellett állni két sorba, aki elfogadja és aki nem. A 80% a nem csoportba állt, úgy hogy tudta akkor törlődik a rendszerből... nem értettem. "


Pont ez a lényeg, hogy saját magadat töröltesd, és így javítsd a statisztikát. Általában 50 főtt szoktak behívni 3 státusra. Ha beálltak volna az "igenes" oszlopba akkor elég kis esély lett volna arra, hogy felveszik őket. És ott még mindig mondhattak volna nemet, vagy rábeszélni őket, hogy a "betelt" vagy egyéb kimentő kategoriát ikszeljenek be...... Jól ki van ez találva....


Igen. Ilyenkor 3 hónapra törlik a rendszerből, és utána 1 évig "kell együttműködni". De nem is értem az ilyen minek megy el egyáltalán, ha tudja, hogy nem fogja elvállalni. Lehet azt hitték, hogy ha a nem oszlopba állnak akkor semmi bajuk nem lesz.

Javasolnám, hogy mindenképpen vállald el a "munkát" ha egy kicsit is normálisabb, mert utána a következő már szemétszedéses lesz, és ott 200-300 "keretek" vannak, ezt már nem igazán lehet "kiskapuzni".

2016. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 enkodo válasza:
Mindenkinek, akit érint! A DEHUSZ (Debreceni Humán Szolgáltató Közhasznú Nonprofit Kft.)indított közmunkaprogramot 2016.04.01-2017.02.28 között, napi nyolc órában, végzettségre való tekintet nélkül utcaseprési, szemétszedési stb. munkakörben. Értsd: áprilistól február végéig időjárástól függetlenül bóklássz a csipet csapattal, a kedves kis "DEHUSZ" felségjelzésű sárga mellénykédben, kitéve beszólásnak, leköpködésnek (megtörtént!), és a többi véleményes megnyilvánulásnak. Étkezési, tisztálkodási és "egyéb" lehetőség nuku. Bocs, de nem vállaltam. Most várom, mi lesz...
2016. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 enkodo válasza:
És még valami: más lehetőséget -irodai munka vagy hasonló- nem ajánlottak. Azaz: ezt az egyet vagy elfogadtad, vagy nem.
2016. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!