Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sztetek szegény srácnak annyi...

Sztetek szegény srácnak annyi és holnap letartóztatás vagy mi lesz ebből?

Figyelt kérdés

Ami ma láttam:


Fizetős parkolási zónában, bírósági épület előtt, de attól még ugyanúgy fizetős mindenkinek, egy rendőrautó beparkolt a többi autó közé, de nem vett parkolójegyet, se nem váltott mobilon parkolást. Valakit vittek a bíróságra, és a kocsit meg kint hagyták de hosszabb időre ember nélkül.


Ment arra a parkoló őr srác, és szegényke még kis fiatal ártatlan, nem tudja mi folyik ebben az országban, hát kitette a rendőrautóra is a piros nylont, bepötyögte a dolgokat a kis gépébe és elment.


Ja és mielőtt vkinek ez szemet szúrna, a rendőr nem használta a megkülönböztető jelzéseit, tehát sztem jogosan büntette a parkolóőr.


De tekintve h hol élünk, sztetek megússza egy kirúgással vagy már ma este megjelennek nála házkutatni és "véletlenül" felfedezik az ország legnagyobb droglaborját úgy hirtelen, aztán a srácnak reszeltek vagy 20 évre?


mi a véleményetek?


2016. márc. 30. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

HA a kocsin van kék villogó,mindegy,hogy rendőrségi,mentő vagy civil kocsi,tilos pótdíjazni/bilincselni. Még akkor is,ha nincs bekapcsolva!


Kap egy lebaxást a parkolós cégnél és ennyi. Mert hülye volt és vak.

2016. márc. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Halott ember.


Egyik éjjel rátörik majd az ajtót, s Orbán pribékjei az Andrássy - út 60 - ba hurcolják fekete autóban. Ott a pincében két hétig verik, egyik alkalommal maga Orbán is megjelenik, hogy személyesen rúgja szét a heréit.


Mikor már szinte élő - halott lesz, lábbal előre beledarálják a Dunába.


Az árva gyerekei nem kapnak majd útlevelet és nem veszik fel őket az egyetemre.

2016. márc. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MZ.per.X ***** válasza:
Szerintem is minimum Guantanamo jár egy ilyen cselekedetért. Ugyan már...max jól lecseszik, és ennyi.
2016. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát amilyen rémtörténeteket hallok, én ennél durvábbra számítok a srácra nézve, de ki tudja persze ...


amúgy amit az első írt, az mi? hát már na ne, én is tanultam kreszt, sőt valamikor kékfényes autót us vezettem, de azt tudom, hogy hiába van rajta a kékfény, ha nincs bekapcsolva, akkor ugyan olyan módon be kell tartani minden szabályt, mint bármely más kocsinak. ez így kicsit könnyű kijátszási lehetőség lenne, bárki vesz egy 3 ezres gagyi kékfényt, aztán parkolási díj helyett kiteszi a kocsira éppen ahol kedve tartja, ha ez igaz lenne, amit írsz ...

2016. márc. 30. 17:07
 5/7 A kérdező kommentje:

amúgy meg sztem tökös gyerek volt, én szeretnék egyszer egy lekerékbilincselt rendőrautót látni, amelyik éppen a rokkantparkolóban áll, miközben tescóznak a járőrök

... leszünk ennyire jogállam valaha?

2016. márc. 30. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


5+ éve dolgozom egy önkormányzat parkolási osztályán.

Elhiszed,hogy jobban tudom a parkolási jogszabályokat és rendeleteket?


A FORGALOMBAN valóban csak a BEKAPCSOLT fény ÉS hangjelzés számít,de a parkolásnál NEM! Azaz igen,ha veszel egy kék lámpát és kirakod + egy menetlevelet a szélvédő mögé,akkor TILOS,még a full civilnek látszó azaz felírat és logó nélküli autót is bírságolni vagy bilincselni.

2016. márc. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát ez nagyon nem így van, és azt elhiszem h pont nálatok akkor így adták ki utasításba, de hidd el, nekem meg pont volt tök ellenkező tapasztalatom is.

mellesleg ennél a rendőrautónál se volt sztem menetlevél, és hééé kreszt kéne tudni kicsit, a parkolás is a forgalomban levést jelenti! éppen itt a lényeg h tilosban is pl csakis akkor parkolhat, ha megy neki a kékfény!


de mikor még mentőztem, volt nekünk olyan tapasztalat h ugye lent hagytuk a rohamkocsit ahol értük és szaladtunk fel a lakásra, aztán mire visszamentünk, ott várt a piros zacskó, mert az se megoldható (vagyis akkor még nem volt az, most már igen) h netán 1 órán át menjen a kékfény, mert leszívja az aksit. így aztán emlékszem h ledöbbentünk, aztán a sofőrünk hajkurászta a parkolóőrt h na azért térjen már észhez sürgősen, mégis egy mentő és nem szórakozik ott. és több hasonló esetünk is volt.


na de mielőtt itt kötnél ki, mondom gyorsan h egy mentőt ne hasonlítsunk össze egy rendőrrel ... azért nagyon nem egy fajsúly a kettő. a rohamkocsi azért állt meg akár a forgalmat is akadályozva mert lehet h fent éppen újraélesztenek, ezek az isten ostorai meg vagy piknikeznek vagy tescóznak vagy szórakoznak, lényeg h na nekik aztán bőven lenne idejük szépen parkolójegyet venni, és szabályosan parkolni vagy ha nem, akkor tessék használni a kékfényt, ha csak úgy ott hagyják vhol a kocsit, csak ugye annak megvannak a feltételei, nyilván azért nem akarják.


mindezek után én még csak nem is ezt kifogásoltam, hanem a gyakorlati poénját írtam, h ez így vicces, ugyanis 3 ezerért megveszed a gagyi kínai kék villogót azt annyi, parkolsz szépen a járdán is, ha éppen úgy van, és akkor a kutya nem szólhatna. ha úgy lenne, ahogy írod, de nem úgy van, mert mint írtam, nekünk még mikor rohamkocsival voltunk, akkor is a parasztja képes volt betelefonálni a központba, h hol a személyzet.


de na majd kipróbálom h működik-e a módszer amit írtál !! megírom az eredményt.

2016. márc. 31. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!