Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy létezik ez, hogy az...

Hogy létezik ez, hogy az alperes (anya) nem jött el a tárgyalásra (szülői felügyeleti jog megváltoztatása) és mégis ő nyert vagyis nála marad a gyerek?

Figyelt kérdés
Nem tudom felfogni, beadtam decemberben a gyermekelhelyezési keresetem a bíróságra, hogy hozzám kerüljön a 8 éves lányom. Az édesanyával vannak problémák, sokszor koszosan hozom el a gyereket, rosszak a jegyei stb. Ezért pert indítottam. Múlt héten volt a tárgyalás, ahova a volt párom el sem jött. Írt egy levelet a bíróságra, hogy csak rágalom amit a keresetbe írtam és a gyerek jó helyen van ott. Röviden ez a lényeg. A bíró meg meghallgatott és azt mondta, hogy nem tenne jót a gyermeknek ha kiemelnék a megszokott környezetéből és az szolgálja a gyerek érdekeit ha továbbra is az anyjával marad. Én meg csak lestem, ilyet hogyan lehet, el sem jött csak megírta, hogy hazudok és a gyerek jó helyen van ott és így simán az anyának hisz a bíróság? A döntés ellen ugyan fellebbezhetek, de fogalmam sincs van-e értelme.

2016. márc. 30. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Elviheted a dolgot másodfokra, de nem érdemes, mert ilyen perekben a bírók tetemes része nagyon részrehajló és az anyákat favorizálják, általában az apa csak akkor kapja meg a felügyeleti jogot, ha az anya önként lemond róla, ellenkező esetben keresztet vethetsz a dologra, mert minimum drogdílernek vagy szervkereskedőnek kell lennie az anyának, hogy megvonják tőle a felügyeleti jogot, ennél lazább esetekben simán nála marad. Egy ügyvéd ismerősöm szerint ilyenkor a legtöbb, amit tehetsz az az, hogy igyekszel peren kívül megegyezni az anyával és kiharcolni minél több látogatási időt, mert a felügyeleti jog megszerzésére a statisztikákat figyelembe véve kb. 10-15% esélyed van, ilyen esélyek mellett pedig csak időt és pénzt fecsérelnél el a semmire, így inkább egyezz meg peren kívül, mert ez a legtöbb, amit tehetsz. Sajnálom, ha ez megbánt, de a bíróság szemében te eleve hátránnyal indulsz és tekintve, hogy ilyen lazán lesöpörték a kérelmed, nem tanácsos másodfokra menni, mert még a végén rágalmazási párt indítanak ellened és esélyes, hogy abban is az anya javára döntenek.
2016. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira nem vette a fáradtságot, hogy eljöjjön a tárgyalásra, engem ez dühít, de nagyon. Egyébként is mindennel ilyen nemtörődöm típus. Akkor mit kéne tennem, hagyjam, hogy minnél jobban lezüljön és a gyerek kárára menjen az egész? Amit a gyerektől tudok, anya nagyrészt otthon tesped, lusta, nem takarít, a gyereknek még a körme sincs vágva rendszeresen. Én jeleztem ezt a családsegítőnél még novemberben, ahol kimentek és azt mondták mindent rendben találtak, de ezt nem hiszem el.
2016. márc. 30. 14:06
 3/6 A kérdező kommentje:
Az alperes nem megy el a tárgyalásra, akkor hogyan dönthetnek az ő javára?
2016. márc. 30. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jelen van egy törvényes úton felhatalmazott képviselője, akkor érvényes a tárgyalás. A családsegítőkhöz véletlenül se menj, mert ők a bíróságoknál is részrehajlóbbak, esetleg még annyit tehetsz, hogy fogod magad, elmész másodmagaddal, vagyis egy tanúval az anyához, lefényképezed az ottani állapotokat és ha nagyon tré a hely, pl. penészes a fal, vagy vezetékek lógnak szabadon, akkor kiskorú veszélyeztetésére hivatkozva perelhetsz, bár ennek a megnyerése se túl esélyes, de még mindig sanszosabb, mint elperelni a felügyeleti jogot.
2016. márc. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem jött el helyette senki. Csak írt a bírónak a keresetemre egy választ és kész.
2016. márc. 30. 14:20
 6/6 anonim ***** válasza:

A felperesen van a bizonyítási teher, állítani nem elég.


Nem ő "nyert", hanem te nem bizonyítottál sikeresen.


Vittél szakértői véleményt? Tanúkat? Megkérdeztétek az iskolát?


Ez nem büntetőeljárás, nincs hivatalból bizonyítás, neked kell. Ezt sokan nem tudják a polgári perről.


Volt ügyvéded?

2016. máj. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!