Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles e bárki elvégezni a...

Köteles e bárki elvégezni a közmunka keretében olyan feladatot, amiről nincs végzettsége, és még csak nem is ért hozzá?

Figyelt kérdés
Helósztok. Egyik ismerősöm közmunkán dolgozik, és elég nagy bajban van, mert szinte egyedül kell elvégeznie egy egész iskola gondnoki teendőit. Most, hogy bejött a jó idő, a munkáltató arra próbálja rávenni, hogy benzines fűkaszával kaszáljon az iskola, és az iskolához tartozó óvodák területén. A probléma viszont az, hogy a munkáltató nem veszi figyelembe, hogy a foglalkoztatottnak nincs ez irányú végzettsége, és még sose használt fűkaszát, és ami ennél nagyobb probléma, hogy még a szükséges védőfelszerelést se akarja biztosítani(aki előtte ott dolgozott ő is ilyen körülmények között végezte ezt a tevékenységet). Tehát rövidre fogva, van rá bármilyen lehetősége, hogy ezt a feladatot elkerülje? Interneten keresgéltem, de sajnos nem találtam egyértelmű leírást. A válaszaitokat előre is köszönöm!

2016. márc. 31. 19:09
1 2
 1/15 Gugu Gabor ***** válasza:
72%

Ha más nem, akkor a fűkasza használati utasításában biztosan benne van hogy milyen védőfelszereléseket kell használni a használata közben illetve hogy kell használni.

Egyébként nem hiszem hogy a fűkaszához bármilyen külön végzettség vagy képzés szükséges, leginkább egy balesetvédelmi oktatás-

2016. márc. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Ne haragudj,de ehhez aztán semmilyen végzettség nem szükséges. Magyarán füvet kell "nyírnia" fűkaszával. Max egy gumicsizma kell hozzá, de ez se előírás.
2016. márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2#: Nekem életemben egyszer kellet fűkaszát használnom, és nem ment. Ez szerintem nem az én fogyatékosságom, mert számos más területen kiváló munkát végzek. De a válaszod alapján a motorosfűrészhez se kell semmilyen végzettség, hiszen azzal is csak gallyazni kell. Ezen felül a fűkasza nem csak a használójára, de a körülötte lévőkre is veszélyes. És ebből jön következő kérdésem ki vállalja a felelősséget, ha egy szakképzetlen ember végzi a munkát?
2016. márc. 31. 19:30
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
A baratod akkor eloszor iratkozzon be a fukasza egyetemre es ha elvegezte mehet vissza kozmunkara.
2016. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarásnak nyögés a vége.

Én nő vagyok, de simán ha arról lenne szó, lenyírnám az itthoni vállas fűkaszával a füvet, de nem kell, mert a férjem lenyírja. Akinek szintén semmilyen papírja nincs róla és nem is tanulta sehol, csak meglett és használta.:)

Nem kell hozzá nagy tudás!

2016. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Azért nem egy Boinget kell átvezetnie az oceán felett!

:-)


Milyen "végzettség" kell egy fűkaszához szerinted?

Ha még azt mondaná, hogy a kazánfűtői feladatot nem akarja ellátni, azt megértem - de ilyenre nem is utasítanák.

A védőfelsterelés más téma. A készülék leírásában benne van, hogy mi kell hozzá - erre hivatkozhat, azt nem adják meg. ( Az alap egy gimicsizma és egy védőszemüveg.)

Ahhoz meg, hogy másnak ne okozzon sérülést, nem kell zseninek lenni, elég a józan paraszti ész. Mivel az egyetlen lehetséges veszélyforrás, hogy a gép felkap és elrepít egy követ ha rossz szögben tartják, így ha valaki a munkaterület közelében tartózkodik, akkor egyszerűen lekapcsolja. Nyilván nem akkor kell egy óvoda füvét lenyírni, mikor körülötte ott játszik 30 gyerek.

2016. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Az egész társadalom ilyen. Csináld, dolgozzál. Írásba nem adom. Baleseted lesz, jól meg büntetünk, miért nyúltál hozzá.

Különben, kéne védőfelszerelés és vizsga is belőle. Például, egy arra sétáló bokáját szétcsapja vele, rögtön mindenki papír után kutat.

2016. márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Én havi 50 ezerért a jó édes k***a anyjukat kaszálnám le.
2016. márc. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

"Én havi 50 ezerért a jó édes k***a anyjukat kaszálnám le."

Milyen bölcs gondolat.

Hiszen a havi 0 csak több mint a havi 50 000!

2016. márc. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
Azért az elég szánalmas ha a fűkasza használata se megy, felénk minden közmunkást azzal látsz. Gondolom közbe még rinyál is hogy kevés a pénz,nincs munka stb. a szokásos dolgok közbe meg egy ilyen egyszerű feladatot se tud elvégezni.
2016. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!