Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A feleség adóssága a férj...

A feleség adóssága a férj adóssága is?

Figyelt kérdés

Szeretném feleségül venni a barátnőmet. Van egy kevés spórolt pénzem és kevés hitelt vennék fel, lakás vásárláshoz!

A kérdésem ; a párom 3millio Ft-os hitelt vett fel a nővérenek aki 2évig fizette is, majd elvált és most külföldre költözött! A kamatok és végrehajtási költség miatt a tartozás 3 millió Ft amit a páromnak kell vissza fizetnie.

Jelenleg nem dolgozik, meghalt a cég tulajdonosa és a feleség eladta, valószínű az új tulaj vissza veszi a régi embereket.

Szóval ha elveszem akkor a tartozást vonhatják tőlem is? Esetleg ha bejelentem az új lakásba (haszonélvező ) akkor a lakásra is ráterhelhetik?

Majd ügyvéddel is konzultálok, csak azért érdeklődők mert szerdán lesz a születésnapja és szeretném akkor megkérni.


2016. ápr. 10. 22:47
 1/8 anonim válasza:
27%
Es ez befolyasolja azt hogy megkered-e a kezet? :/
2016. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem, a házasság előtt szerzett vagyon különvagyonnak minősül, és ugyanez vonatkozik az adósságra is, tehát a párod adóssága semmiképp nem lesz a te adósságod is, ha csak magadra nem vállalod (pl. kezesként).
2016. ápr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha te veszed egyedül a lakást, ne adj neki haszonélvezetet, az ugyanis felülírja a tulajdonjogot. (Bocs, tudom,most minden rózsaszín, de azért valami kis józan észnek és előrelátásnak muszáj maradni.) Tőled nem vonhatják az ő tartozását, a lakásra sem terhelhetik rá, az más kérdés, hogy a közös kasszátokat így is, úgy is megterheli, ha összeházasodtok, ahogy a te felveendő hiteled is.
2016. ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem, a házasság előtti anyagi helyzetetek magánügy továbbra is.


"Es ez befolyasolja azt hogy megkered-e a kezet? :/"


Hát lehet lerombolom a fene nagy romantikát, de engem baromira befolyásolna, igen. Szerelmesnek lenni lehet házasság nélkül is.

2016. ápr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Azért ne kövezzük már a kérdezőt. 3 millió forint nem kis összeg.


Mellesleg a nővérét biztos agyonölném gyökérkapával ha meglátom legközelebb.

2016. ápr. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem okosan teszed, ha erre is gondolsz, mert valóban nagy összegről van szó. Ezért nem lehet téged elítélni. A tartozás a párodé lesz, de ha nem fizeti és nincs vagyona, amit lefoglalhatnának, vagy a fizetéséből alig marad majd valami a letiltás miatt, az már téged is érinteni fog.

Ha bejelented a lakásodba, nem kell haszonélvezőnek lennie, elég csak engedélyezned, mint tulajnak, hogy ottlakjon, és lakcímkártyán bejelentkezzen.

Ha tőled nem is vonhatják a részleteket, szerintem közvetetten téged is érinteni fog ez az adósság. Ezt még gondold át! Kérj tanácsot ügyvédtől is!

2016. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kössetek házassági szerződést, amiben rögzítitek, hogy egyik fél sem felelős a másik adósságáért és ez harmadik félre is érvényes. Közjegyzővel beregisztráltatni és máris a fele vagyon be van biztosítva.
2016. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz közös a tartozás, csak a kasszát terheli majd nagyon. Tudom, nem volt kérdés, de szerintem is hagyd a haszonélvezetet,nyilván egy gesztusnak szánod felé, de iszonyú nagyokat lehet vele szívni, ha egyszer majd el akarod adni, vagy ha váltok majd esetleg. Persze nem jó így gondolni minderre, de ha már ennyire előrelátó és gyakorlatias vagy, akkor számolj evvel is. A te pénzed lesz benne, javarészt gondolom a hiteltörlesztő is a Te keresetedből megy, közös kassza ide-oda. Jobbak a tiszta viszonyok, maradjon ez full különvagyon, haszonélvezet nélkül és én még a házasság előtt megvenném mindenképpen. Nyilván ez így elég romantikátlanul hangzik, de hát fő a racionalitás, sok romantikus, holtomiglan/holtodiglannak induló kapcsolat végzi a bíróságon.
2016. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!