Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Leejtettünk véletlenül egy...

Leejtettünk véletlenül egy tejfölt egy boltban (65 forint). A pénztárnál elfelejtettünk szólni. Vissza kellene menni és kifizetni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 18. 15:59
1 2 3
 11/22 szántóvető ***** válasza:
létezik még 65 Ft-os tejföl?és visszafizetik az árát?hm..le vagyok maradva.
2016. ápr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Kefír egész pontosan.
2016. ápr. 18. 16:44
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Elég szomorú, hogy #8-ast leszavaztátok, látszik a színvonal...
2016. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Hát egy leejtett tejföllel én sem lennék megelégedve tehát ha kifizetted is volna, akkor azonnal vissza kellene hogy kapd, tehát a vége 0.

Ha gond lett volna szóltak volna, de ők is tettek rá, sokkal több is elmegy a reszlibe naponta.

2016. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akkor lett volna illő, most már ezért vissza menni fölösleges.
2016. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Van biztosítás, úgyhogy megtérítik nekik.


Nem foglalkoznék vele.

2016. ápr. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%
Elég szomorú hogy a kilencest lepontoztátok..
2016. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

'Elég szomorú hogy a kilencest lepontoztátok..'


Aki ilyesmit kötéllel szankcionálna, annál nem is csodálom.

2016. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Most már semmit nem tehetsz, távoztál a helyszínről, már hiába mentegetnéd magad, pár évet akkor is kapsz börtönben.
2016. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

1. Visszamenni nem kell ilyen kis tételnél, de ott a helyszínen szólni és felajánlani a kifizetést igen, illene. (Én csak akkor megyek vissza, ha 1000 Ft-ot meghaladóan csaptam be véletlenül az eladót.)


2. A boltosnak viszont illik nem elfogadni ezt, hiszen az áru sérülése az Ő hibája is lehet, de mindenesetre az Ő kockázata.


3. Ha a rossz tárolás miatt eltörik a termék és beszennyezi a vevő ruháját akkor viszont szintén a boltosnak illik felajánlania a kártérítést önmagától.


4. Viszont, ha a velünk lévő kisgyermek okoz károkat (akire nekünk kellett volna felügyelnünk) akkor minden esetben meg kell térítenünk a boltos kárát és elnézést kell kérni a többletmunkáért amit okoztunk, akkor is ha nekünk is lett kárunk a dologból.

2016. ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!