Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivatkozhatok a jó hírnév...

Hivatkozhatok a jó hírnév védelmére marketingcommando oldalán?

Figyelt kérdés

Egy magát MarketingCommando -nak nevező oldal egyik posztjához hozzászóltam, ő pedig törölte azt, ami mondjuk nem túl demokratikus de elfogadom joga van hozzá, azonban

fogta magát és kirakta a nevemmel, képemmel együtt a hozzászólást ahol a fanatikus követői lényegében engem mocskolnak pedig nem szóltam semmi durvát hozzá csak nem értettem egyet vele.


Akkor vettem észre hogy tömegével csinálja ezt, publikálja a neveket, képeket lényegében oda vetve hogy csúnyán éljek a kutyáinak akik pedig sértegetik az embert.


Letiltott az oldalról, hozzászólni üzenni nincs lehetőségem, nem hajlandóak eltávolítani a képet, habár már szinte mindegy is, miután publikusan nekiállt ő és a követők alázni.


Hivatkozhatnék valami törvényre hogy levetessem vele a képet?


Köszönöm


u.i.

az oldal a képekkel:

facebook / marketingcommando

[link]



#marketingcommando
2016. ápr. 20. 12:16
 1/8 anonim válasza:
25%

Talán...de nem biztos...


XI. cím: Általános szabályok és egyes személyiségi jogok: 4.1 Becsület védelme


2:45. § [A becsülethez és jó-hírnévhez való jog]


(1) A becsület megsértését jelenti különösen a más személy társadalmi megítélésének hátrányos befolyásolására alkalmas, kifejezésmódjában indokolatlanul bántó véleménynyilvánítás.

2016. ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
25%

Sajnálom de jogi téren nem tudok sokat hozzászólni, de nem tudok elmenni szó nélkül a dolog mellett, van fb oldalam és láttam néhány hozzászólást akit én is kitiltottam(volna)


persze jó néhány jogtalant is, a kitiltás még oké, de hogy nyilvánosan megalázni, nem értem hogy jön ehhez bárki is!


szép kis marketinges az efféle kommandó, még hogy "marketingcommando" na ezekhez sem igen mennék ha segítségre lenne szükségem, mert még rosszat mondok és kiteregetnek rólam mindent a csőcseléknek

2016. ápr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wolf Gábor válasza:
39%

Kedves Kérdező,


Hello, Wolf Gábor vagyok, a Marketing Commando tulajdonosa. Amit írsz, azt elfogadom, hogy számodra zavaró. De ez a szólásszabadság ára: írhatsz bármit egy nyilvános felületen, de annak lehet az a következménye, hogy mások véleményezik.


A Marketing Commando Facebook közösségnek nagyon fontosak bizonyos szabályok betartása, és ennek része az, hogy aki nem tartja be a közösség szabályait, az kitiltásra kerül.


Szigorú vagyok, de nem akarok rosszat senkinek: ha írsz az ügyfélszolgálatunknak (hello kukac marketingcommando.hu) akkor leszedjük a hozzászólásodat.


üdv, Wolf Gábor

2016. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TamaIT válasza:
60%

Wolf Gábor most házhoz ment a pofonért, ugyanis Ptk. 80. § szerint "A személyhez fűződő jogok megsértését jelenti a más képmásával vagy hangfelvételével kapcsolatos bármiféle visszaélés." Ha valaki hozzászól valahol, ahol kint van a képe, attól még nem ad engedélyt arra senkinek, hogy képmását felhasználják. Innen kezdve a MarketinCommando weboldalán tömeges jogsértésről beszélhetünk, ha a Szégyenfalon szereplő emberek nem adtak engedélyt arra, hogy használhassák a képeiket, ami nyilván nem túl valószínű.

Wolf Gábor jó kis pernek nézhet elébe, ha nem távolítja el a képeket a Szégyenfalról.

2016. ápr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eltávolította, szerencséjére! :D
2016. ápr. 26. 14:19
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

vicces mert bocsánatkérést sehol nem olvastam tőle az oldalán, és a követőknek sem magyarázta meg hogy hová lettek az általuk kedvelt mocskolódni való képek úgyhogy beszrt


remélem lesz aki olvassa a sértettek közül és esetleg eltárolt egy képernyőképet az esetről hogy jogi útra terelje


egyébként véleményem szerint lerí róla hogy csak kihasználja az embereket, úgy gondolom erről árulkodik az is hogy nulla jogi tudása van és a saját facebook oldalát sem tudja megfelelően kezelni


önbirkásodik és nem kommunikálja le a követőivel a dolgokat (főleg ha az negatívan érinti az egóját)

csak amit épp akar ha pedig valamit nem akar hallani azt inkább kiiktatja.


ha politikus lenne, úgy neveznék DIKTÁTOR

2016. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
64%

Ma minden csaló megél abból, hogy csaló ahogy nézem az fb oldalát még meghívást is kapott az egyik egyetemre előadást tartani. Közben meg akkora "master", hogy alapvető jogi ismeretekkel sem rendelkezik, az ilyen csak az emberek megvezetéséhez és becsapásához ért. A sok hülye kis kermar-os meg nyeli a süket dumát :)

Bújj el apukám, 100%-ban szar alak vagy. Cseppet sem érdekelt soha sem mások boldogulása hiába rizsázol mindig az ilyen dolgokról.

2016. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
58%

Wolf Gábor Marketing Commando Bt.

mit mondhatnék, eljárt felette az idő...

2019. ápr. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!