Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen ügyben kap az ember a...

Milyen ügyben kap az ember a város másik végében lévő kerületi Kormányhivataltól hivatalos levelet?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy segítsetek, tanács kéne!

Anyám már évek óta beszámíthatatlan (súlyos elmebetegségben szenved), ő a város másik végén lakik saját házában egyedül. Tőlünk már egy éve elzárkózott (előtte mindenben segítettük, de már azt sem hagyta).

1 éve nem tudjuk mi van vele.

Most kaptam ma egy hivatalos levelet az ő kerületéből az ottani Kormányhivataltól. Már péntek van és az értesítőn az van, hogy csak hétfőn vehetem át. Fekélyem van és halálra idegesít, hogy mi van az értesítőben. Szerintetek milyen ügyben küld Budapest másik végéből az ottani Kormányhivatal nekem hivatalos levelet? Más ügyem ott sosem volt azon kívül, hogy anyám ott lakik. Peres ügyem nincs, eljárás nem folyik ellenem. Mi lehet a levélben? Haláleset? Arról a Kormány értesít? Bűncselekmény követett el? Arról nem a rendőrség értesítene? Lehet, hogy állami gondozásba került és erről értesítenek? Bármilyen ötletet szívesen veszek, hogy mi lehet a levélben. Kérlek segítsetek tippelni, hogy hátha megnyugszom, mert így kiújul a fekélyem, mire átveszem a levelet. Köszönöm!



2016. ápr. 22. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Kormánytól pozitív hivatalos levél nem jöhet, nem fog jót tenni a fekélyednek de tuti valami szopatás.
2016. ápr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amire én gyanakszom, az alapján, amit leírtál: valaki, (akár a hivatal, akár a családsegítő szolgálat, esetleg házigondozó szolgálat) kezdeményezhette édesanyád cselekvőképességet kizáró, vagy cselekvőképességet korlátozó gondnokság alá helyezését. Lehet, hogy ehhez kérnek legközelebbi hozzátartozóként tőled is állásfoglalást.
2016. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tisztelt második válaszoló, nagyon köszönöm a válaszodat! Sokat segítettél! Én is ilyesmire gondoltam. Bár ez sem egy vidám dolog, de egy halálesetnél még ez is jobb.

Mégyegyszer köszönöm!

2016. ápr. 22. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!