Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Olvastam, hogy a Kádár-rendsze...

Olvastam, hogy a Kádár-rendszerben, külföldre utazáskor tilos volt forintot kivinni az országból. Pontosan mi volt ennek az oka, mitől tartott a hatalom?

Figyelt kérdés

2016. máj. 18. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyobb mennyiséget volt tilos kivinni, a tilalom értelme az volt, hogy így nem volt lehetőséged a vagyonoddal együtt elhagyni az országot és soha vissza nem térni.
2016. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Magyarországot nem tudom most hogy van, de ma is vannak országok, ahol az egyensúly miatt csak korlátozott mértékben lehet kivinni pénzt.
2016. máj. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amit az első mondott, igaz! Valóban sok pénzt nem volt szabad kivinni az országból. Nagyim mesélte, hogy volt olyan hülye turista, akinek eljárt a szája, mennyi pénzt hozott magával. Letartóztatták. Nem tudom, hogy az ilyenek milyen büntetést kaptak.
2016. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!