Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kerékpárt vásárolok a...

Ha kerékpárt vásárolok a Vaterán vagy személyesen kerékpár kereskedésben, akkor azt láthatja az adóhivatal?

Figyelt kérdés
2016. máj. 29. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úristen ! Már itt tartunk ??
2016. máj. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 szántóvető ***** válasza:
100%

hát igen.lassan már az utcára is félve lehet kimenni ill előre be kell jelenteni a hatóságok felé és írásos engedélyt kérvényezni hozzá.

alapesetben nem látja,de a hatóságok le tudják nyomozni az internetes tevékenységedet ha valamilyen okból gyanússá válsz.

2016. máj. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért érdekelné őket?

Egy kereskedésben vásárlás miben különbözik szerinted attól, ha a péknél kenyeret veszel?

2016. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Az adóhivatal mindent láthat, amit a bankszámládon keresztül bonyolítasz.


Ha kp-ért veszel boltban, azt viszont nem láthatják, pláne ha nem kérsz névre szóló számlát. Akkor max. akkor tudhatnak róla, ha figyeltetnek.:)

2016. máj. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Hogy lehet a 4-es hozzászóló 0%-os?


Értelmesen, segítőszándékkal leírta a véleményét. És lepontozzátok. Úristen.

2016. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát ha személyesen vásárolok kereskedésben akkor nem kell a nevemet kötelezően bediktálni egy adatbázisba ,hogy x biciklit vettem y összegért?


Ha webáruházon keresztül vásárolok és tegyük föl lenyomoznák és el akarnák kobozni, akkor ha azzal védekeznék ,hogy nem magamnak vettem hanem én csak megrendeltem testvéremnek mert nem ér rá ezzel foglalkozni, akkor is elvihetnék?


Kb. 60 ezer ft körüli bicikliről lenne szó. Aminél az is baj lehet ,hogy ha használtan veszem valamelyik webáruházon keresztül akkor számlát sem tudok fölmutatni mert a hirdetők már eleve kiírják ,hogy nincs számlaadás. Már pedig ha nem tudok számlát mutatni akkor pár száz forintos dologért is megbüntethetnek lásd Sárkány sör története.

2016. máj. 30. 16:30
 7/10 anonim válasza:
Mi van? Miért nyomoznak le, ha veszel egy biciklit? Miért akarják elkobozni? Akkor ha veszek egy kiflit azt is lenyomozhatják, meg elkobozhatják, mert... csak???
2016. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te most attól félsz, hogy megkeres a NAV és megkérdezi, honnan volt hatvanezer forintod, ha nincs bejelentett munkahelyed?
2016. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezőnek tartozása van.
2016. jún. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha kereskedésben veszel egy új bringát, nagy valószínűséggel majd kedvesen regisztrálni fogják neked. Tudtommal minden új bringához (évek óta) kéne hogy adjanak bringás igazolványt, amivel pofonegyszerűen tudod igazolni, hogy nem loptad. Tőlem kérték már rendőrök egyébként. Namármost ha a bringás adatbázisban benne leszel, akkor a NAV is megtalálja ha akarja. Arról nem is beszélve, hogy egy tisztességes kereskedés pénztárgépe be van kötve a NAVhoz, szóval magát az eladást látja a NAV, akár kártyával, akár készpénzzel fizettél. Azt meg szerintem simán kiadhatják, ha kérik az ellenőrök, hogy ki vásárolta, bár ehhez nem értek.


Ha használtan veszel bringát magánszemélytől készpénzért, na azt nem látja a nav, már ha nem vaterán vagy más online felületen történik a dolog, amit marhára egyszerű visszafejteni. Viszont ha magánszeméyltől is veszel bringát, azt is regisztrálnod kellene egy kerékpáros szervezetnél / boltban, mert a bringás igazolvány a használt bicókra is vonatkozik. Megint csak ott tartasz egy kicsit, hogy lesz nyoma a bringavásárlásnak. De az árát már nehezen fogja megtalálni a NAV. Egyébként meg adás-vételi szerződés nélkül használtan magánszemélytől se vásárolj bringát, különben nem kapod meg rá az igazolványt, vagy adott esetben elkobozhatják a rendőrök, ha nem tudod igazolni, hogy vásároltad és nem loptad...

2016. jún. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!