Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fás szárú növény kivágásáért...

Fás szárú növény kivágásáért közterületen mennyi bírság járhat?

Figyelt kérdés

Igazából egy nagy bokorról van szó a társasház előtti kertrészen, amit senki nem ültetett, hanem magától nőtt ki a kertben, amit egyedül a szüleim gondoznak évtizedek óta. Bár nem ők kezdték a kivágást, amikor már leértek, az alattuk lakó félig elfűrészelte és csak segítettek az illetőnek.

Több oka volt a kivágásnak:

- Elnyomta a többi kerti növényt.

- A csövesek folyamatosan mögé piszkítottak, mivel dús, bár korhadó levélzetű volt.

- Minden gyerek rajta csüngött, mármint mászott rajta és egyszer egyikük fejre esett róla, de komolyabb sérülés szerencsére akkor nem történt, csak eltörött a mécses.

Egy nem is az említett házban lakó vén nyugdíjas ny_anya feljelentést tett és kihívta a közterületeseket. Tényleges tettenérés nem történt. A kivágott bokorról fotók készültek, de a tett közben senkit nem kaptak el.

Azt nem tudom, hogy magáról a tettről készített-e a sa_trafa fotót. Ha esetleg készült, lehet ez bizonyító erejű?

Azt hallottam a ház előtt gyakran ücsörgőktől, hogy a kaputelefont is lefotózták…  :-D Miért és milyen alapon? Eleve, ki mondta meg nekik?

Azért vagyok pipa, mert ez a vén nyanya roha_dtul ráér (unatkozik és az ablakban lesekszik…..jah és persze az ő unokája is rajta csüngött a kivágott bokron) és életében semmit nem ültetett és semmit nem gondozott a környéken sem és azt elfelejtette közölni bárkivel is, hogy a társasház előtti részt, kizárólag a szüleim gondozzák és ültetnek oda bokrokat, virágokat. Persze mindig könnyebb egy ilyen ráérő semmirekellőnek feljelentést tenni, mint kérdezni.

Mit lehet tenni?

Foglalkozik ezzel az önkormányzat?

Milyen bírság várható?

Mivel lehet védekezni egy esetleges tárgyaláson?

Köszi a választ.


Megjegyzésként:senki nem tudta, hogy egy esetleges kivágás engedélyköteles tevékenység. Én is csak most olvastam utána.



2016. jún. 28. 08:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Szándékos rongálás paragrafusa húzható rá szerintem.

50ezer HUF alatt szabálysértés felette bűncselekmény.


Nyilván a nyomozó biztos hatásköre és bölcsessége eldönteni hogy történt e rongálás. Ha azt mondod hogy azért vágtátok ki mert ti gondozzátok a területet és valami szebbet fogtok a helyére ültetni akkor lehet hogy megússzátok a dolgot főleg ha már ültettetek is. De ezt a hatóság fogja eldönteni.


Ha nem marasztalnak el titeket akkor a feljelentő fizeti a 40ezer forint eljárási pénzt.


Ha elmarasztalnak és csak szabálysértés akkor ti fizettek 40ezer forintot.

Ha bűncselekmény akkor több száz ezer is lehet a tétel.

2016. jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mi, de attól még ez közterület.
2016. jún. 28. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!