Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a következménye, ha hazudta...

Mi a következménye, ha hazudtam a rendőrségnek?

Figyelt kérdés
Vasárnap délután betörtek az udvaromon levő garázsomba, és leütöttem a betörőt. 2darab üres 5literes flakon volt a roma gyereknél, gyanitom, hogy benzit és szerszámokat akart ellopni. Amint meglátott azonnal menekülni kezdett, de én dühből leütöttem egy kerékkulccsal, és eltört a vála. Mondtam neki, hogy várja meg a rendőröket akiket kihivtam. A rendőrök majd felvették a jegyzőkönyvet, és azt mondtam nekik, hogy a tolvaj megtámadott és önvédelemből ütöttem meg, amit alá is irtam. Másnap megkeres a rendőrség a munkahelyemen mondván, hogy a betörő szerint nem is volt önvédelem, mivel nem támadott meg. Erre beismertem, hogy valóban nem támadott meg, de az nem változtat a tényen, hogy meg akart lopni. Most ellenem indult eljárás a hatóság félrevezetése, és testi sértés miatt, ráadásul a roma gyerek fél milliós kártéritést követel tőlem. Mit tehetek?

2016. jún. 29. 10:03
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Vagy ha peren kivül kifizetem azt a fél millát akkoris hurcolnak tovább a hazugság miatt?
2016. jún. 29. 10:43
 12/26 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ezt már elb_sztad. Élvezd a jogszolgáltatást.
2016. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
38%

Szép jelszó manapság ez a "törvény a bűnözőt védi", de azért egy határt húzzunk már!


Bármennyire is nem tetszik, a bűnöző is, mint ember, alanya a büntetőjognak, azaz ő is "védett" személy. Ergó, attól függetlenül, hogy lopni akart, még nem lehet leütni, kibelezni, elvágni a torkát, feldarabolni és hasonló. Mert ez ugyanúgy bűncselekmény.


Persze a jogos védelem az más. De azért, amikor menekülő embert leüt valaki, ne jöjjön már azzal, hogy mert "a törvény a bűnözőt védi".


Mielőtt valaki vérben forgó szemekkel billentyűt ragadna, én sem védem a bűnözőket.

2016. jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Ha én mennék be hivatlanul egy sötétbőrü családhoz valószinü, hogy nem épségben távoznék. De megkérdezem azoktól akik ellenzik a tettem, hogy ők hogyan reagálták volna le a helyzetet? 14éve vagyok magánvállalkozó autószerelőként számlaképesen. Évi közel egy millió adót fizetek magam után. Mondhatni,hogy bőségesen hozzájárulok a romák és az ingynélők eltartásához, és ezekután meg akarnak lopni, és ha teszek ellene akkor én vagyok a garázda bünöző. Nos ezekután senki ne mondja nekem, hogy nem helytálló a "torvény a bünözőt védi" kijelentés.
2016. jún. 29. 11:46
 15/26 anonim ***** válasza:
90%
attól még nem bünöző valaki amiért roma, vagy ingyenélő, esetleg mindkettő egyszerre. De visszatérve az utolsó kérdésedre én nem itéllek el, sőt valószinü, hogy én sem cselekdtem volna másképp. De sajnos a tövény szerint bizony rosszul cselekedtél amikor megütötted, főleg, hogy először hazudtál is. Bizony tartanod kellett volna magad az eredeti sztorihoz miszerint önvédelem volt, és most nemlennél meghurcolva. Szerintem a maguk a rendőrök is egyetértenek veled, csak hát a törvényt nekik kell betartatni. Sok esélyt nem látok rá, hogy győztesen kerülj ki a történetből, de legalább a nagy többség nemfog téged elitélni, és akár még valamiféle önbiráskodó igazságosztó hősként emlékeznek majd rád :D
2016. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Hat ezt elb*sztad, ha akkor ott nem hazudsz elsore a rendoroknek, akkor lehet semmi bajod nem lenne az ugybol. Vagy semmi komoly.


"Ha én mennék be hivatlanul egy sötétbőrü családhoz valószinü, hogy nem épségben távoznék."


Igen, eselyes es utana oket ugyan ugy testi sertesert buntetnek es teged lopasert.

Ezt kell meglatni, hogy itt nem a "bunozok vedeserol" van szo.

Igen, rossz, hogy lopni akart, de te is torvenyt szegtel, amikor a menekulot utotted le (raadasul eltorted a vallat) ES utana hazudtal is a tortentekrol a rendoroknek.

Forditott esetben, ha te torsz be valahova es teged utnak le menekules kozben, te is perelhetnel.

2016. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"ha teszek ellene akkor én vagyok a garázda bünöző"


Igan, ha ugy teszel ellene, ahogy nem kene, akkor bizony te is torvenyt szegesz.

A jog eleg szepen leirja, hogy mit lehet es mit nem.

Az, hogy "de hat a masik nem tartotta be", teged meg nem mentesit a torvenyek alol.

2016. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
90%

"Nos ezekután senki ne mondja nekem, hogy nem helytálló a "torvény a bünözőt védi" kijelentés."


De mondja, és ahogy látom, elég sokan.


Nem akarok regényt írni, többen és több módon is leírták, mi a baj az érveléseddel. Attól, hogy valaki a sérelmedre bűncselekményt követ el, nem mentesít téged a jogkövető magatartás alól, és a jogellenes cselekmény miatti felelősségre vonás alól.


Ez nem bűnözővédés, hanem két különböző cselekmény, amiben te vagy a sértett, a tolvaj az elkövető, a másikban te vagy az elkövető, a tolvaj meg a sértett. Megfelelő bizonyíték esetén mindketten megkapjátok a megfelelő szankciót.

2016. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy rossz és több jó hírem van. A rossz, hogy ez nem hatóság félrevezetése, hanem hamis vád (hatóság félrevezetése csak ismeretlen tettes elleni feljelentés esetén jöhet szóba). Viszont az, hogy azonnal feltártad, a büntetés korlátlan enyhítését vonja maga után.


A súlyos testi sértés tekintetében is nagyon nagy enyhítő nyomatéka van annak, hogy milyen körülmények között követted el.


Az 500 ezer forint kártérítés - amit egyébként csak külön, polgári perben követelhetne a sértett - pedig egy válltörésért kb. akkor lenne reális, ha ok nélkül kötöttél volna bele valakibe ás úgy okoztál volna neki ilyen sérülést.


A sérülésért lehet vagyoni és nem vagyoni kár megtérítését követelni. Egy ilyen cigánygyereknek milyen vagyoni kára lehetett? Gondolom, munkaképtelenség miatti kereset-kiesése nem lehet, azt meg, hogy esetleg pár hétig nem tud lopni, azért még nem fogják elszámolni neki ilyen címen. A nem vagyoni kár kapcsán pedig nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy ő éppen lopni volt nálad, és ez erősen csökkenti a kártérítés összegét. Én pl. 10 forintot tartanék reálinak.

2016. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Hát gyerek ezt beszívtad.

Nem kellett volna ütni csak akkor,ha ő üt vagy,ha ütni készűl.

2016. jún. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!