Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mostani kékfényben láttam...

Mostani kékfényben láttam (2016. 07.11. ) hogy egy nőt örökre eltiltottak a gyerekneveléstől mert mindkettőt meg akarta ölni. Erről hol van a jogszabály?

Figyelt kérdés
Pont kiemelte a riport is, hogy ezt, hogy valakitől a jövőben születő gyerekeit is elvegyék rettentő ritkán alkalmazzák a bíróságok, és olvastam a Btk.-t, de se az intézkedések se a büntetések között ezt nem találtam, ez melyik törvény, amelyik ezt lehetővé teszi?

2016. júl. 15. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen törvény. Örökbe ben fogadhat, de szülhet.
2016. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a BTK-nak ehhez nem sok köze van.

ez PTK, családjog, azon belül is szülői felügyelet.


a meglévő gyerekekre vonatkozólag meg lehet vonni, az biztos, hogy a későbbiekben megszületőkre is előre, azt nem tudom.

de egyébként lehet, hogy csak simán beszámíthatatlannak minősítették, és ebben az esetben (nyilván) nem gyakorolhat felügyeleti jogot senki felett.

látni kellene a pontos ítéletet.

2016. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

közben megtaláltam.

konkrétan így szól:


PTK 4:191. § (2)

Ha a szülőt a bíróság valamelyik gyermeke személye ellen elkövetett szándékos bűncselekmény miatt szabadságvesztésre ítélte, a bíróság a szülői felügyeletet a szülő valamennyi gyermeke tekintetében megszüntetheti. A bíróság rendelkezhet úgy, hogy a megszüntető határozat hatálya kihat a később született gyermekre is.

2016. júl. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van, ahogy a #3 írja, azzal a kiegészítéssel, hogy a bíróság büntetőügyben a Be. 336. §-a szerint teheti meg.
2016. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2016. júl. 16. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!