Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Engedélyköteles vegyszerek...

Engedélyköteles vegyszerek engedély nélküli tartásáért milyen büntetés járhat?

Figyelt kérdés
Ha házkutatásnál találnak nálam olyan vegyszereket amik engedélykötelesek pl Kálium-Perklorát,Bárium Nitrát,Salétromsav,Perklórsav,Nátrium –Perklorát akkor ezért Magyarországon milyen büntetést kaphatok.Tehát ha ezeket így magukban megtalálják? Azokra gondolok amiket vegyszerboltban ANTSZ engedélyre adnak ki,de szabad kereskedelmi forgalomban Magyarországon nem kaphatóak.

2016. aug. 5. 02:06
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Miért tartanának nálad házkutatást? Ahhoz elég nyomós indok kell.
2016. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Méreggel visszaélés


188. § (1) Aki mérget jogosulatlanul készít, tart, felhasznál vagy forgalomba hoz, illetve aki a mérgek visszaélésszerű felhasználásának megakadályozására vagy más személyek veszélyeztetésének kizárására előírt intézkedések megtételét elmulasztja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő.


(2) E § alkalmazásában mérgen olyan veszélyes anyagot vagy keveréket kell érteni, amely toxikológiai tulajdonságai alapján a belégzése, lenyelése vagy a bőrön át történő felszívódása esetén az emberi életet veszélyezteti, illetve súlyos sérülést vagy súlyos egészségkárosodást idézhet elő.

2016. aug. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és az elzárás tartama 5-90 nap lehet.
2016. aug. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Nomeg az lesz az első kérdés, hogy ezek ugyan, hogy kerültek hozzád... Úgyhogy a tartásért adható 5-90 nap csak halmazati lesz, a fő tétel a beszerzése.
2016. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazából mérget nem tartok.Semilyen halálfejes terméket nem használok.Arra vagyok konkrétan kíváncsi tehát szabad kereskedelemben nem kapható.


Ezt: [link]


Tehát semmi extra nem radioaktív,erős méreg vagy hasonlók.Ilyesmiről van szó kénsav,salétromsav,meg amiket írtam tehát spontán arra vagyok kíváncsi hogy nincs rá engedélyem.Olyan vegyszerek amik egy iskolai laborban megtalálhatóak.Kűlföldön odaadják engedély nélkül.Itt a kiadásához kérnek egy ANTSZ engedélyt amit magán személy nem kaphat.Ezt minden hülyeségre kérik lásd itt:


[link]


Megnézitek a leg ártalmatlanabb dolgokra is ilyesmit kérnek.Annyit halottam hogy ez szabálysértés és pénzbírság járhat érte. Itt is semmi konkrét csak felületessen írnak róla.


Itt: [link]


Tehát ilyemi mint:salétromsav,kénsav,kálium perklorát,nátrium perklorát,bárium nitrát,stroncium nitrát.Tehát szabad kereskedelemben magyarországon nem kapható (ettől még máshol odaadják pl E-bayen bármikor vehetek) külföldön ugyan azt odaadják magánembernek engedély nélkül de ezen kívül semmi extra.Tehát bemegyek egy vegyszerboltba kérnének ilyen ANTSZ engedélyt ami nyilván nem is lehet mert magánembernek nem adnak.

Itt annyi a kérdés ezt spontán nálam egy hátkutatásnál megtalálják akkor mi történik.Annyi hogy szabad kereskedelemben magyarországon nem kapható de ezen kívül semmi extra. Ilyen pl mint a kálium perklorát nem mérgező egy sima oxidállószer a hypó veszélyesebb nála de magánembernek nem adják oda.

2016. aug. 6. 13:48
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Na erre én is kiváncsi vagyok!..Csak az első sorban a linken 42 vegyszerből 25 kiadására kérnek engedélyt és 17 re nem.Köztük az aktív szén is fent volt pl azon a helyen ahol engedélyt tüntetnek fel.Azt azért meg kell említeni hogy ezek a vegyszerek nem illegálisak.Veszélyes anyagnak veszélyes ahogy bármely tisztitószer vagy háztartási vegyszer de nem illegális.Ha drogot készítesz vagy robbanószert azok az anyagok viszont önmagukban illegálisak.A salétromsavat azért ne keverjük pl a nátrium cianiddal se keverjük össze ahol már a beszerzéséhez is külön méreg-engedély szükséges .A méreggel visszaélés dolgát ennyi erővel még jobban rá lehetne húzni arra is aki engedély nélkül tart vizsgához kötött permetszert. A kérdés nagyon jó és megvillanthatná tényleg pár szakértő a témában magát.A fent említett vegyszerek inkább laborvegyszerek önmagukban nem illegálisak de háztartási boltban nem is kapni őket.
2016. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!