Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elloptak tőlem 15. 000 forinto...

Elloptak tőlem 15. 000 forintot. Van értelme feljelentést tenni ilyen ügyben? Meddig húzódna az ügy? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Péntek reggel odajött hozzám egy ember, azt állítva, hogy kirabolták, nem tud hazamenni és pénzre van szüksége. Alapesetben elküldtem volna, de tényleg bajbajutottnak tűnt és a személyi igazolványát is odaadta, hogy leírhatom az adatait. Az igazolványát lefényképeztem, tehát tudom az illető kilétét. A telefonja pénteken ki volt kapcsolva, tegnap napközben már kicsörgött, de nem vette fel.

Tudom, hogy butaság volt pénzt adni neki, de én tényleg csak segíteni akartam az illetőn, tényleg olyannak tűnt, aki bajban van.

Az lenne a kérdésem, hogy ha ezzel a rendőrségre megyek, akkor mennyire fognak az üggyel foglalkozni (tekintve, hogy azért nem olyan hatalmas a pénzösszeg, persze azért érezni fogom a hiányát), illetve mennyi ideig húzódna egy ilyen ügy?


Köszönöm előre is a válaszokat és a segítségeket!



2016. aug. 7. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Kezdjük ott hogy nem loptak meg, hanem te adtad neki a pénzt oda a saját akaratodból.
2016. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
1-es, ezt szélhámosságnak hívják, és a törvény bünteti.
2016. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Emberi hülyeséget nem büntetni a törvény, aki egy vadidegen embernek ad 15 000 forintot, azzal nem lehet mit kezdeni.
2016. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Én webáruház ellen tettem feljelentést mkert kifizettem a terméket és sosem kaptam meg. Itt is ismert ugyebár a cég, annak a tulajdonosa, stb. Ennek ellenére 2 éve nem történik semmi. Úgyhogy ennyit a szánalmas rendőrségünkről. Szerintem hideg vizet ihatsz rá...
2016. aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem lopás, hanem csalás leginkább.

Egyébként honnan tudod, hogy átvert téged, ha tényleg bajbajutottnak tűnt?

Jó eséllyel egyébként lopott a személyi is.

2016. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Tudom jól, hogy hülyeség volt adni.

#4: Igen, az ilyen esetek miatt nem gondolom, hogy a rendőrség bármit is lépne az ügyben ekkora összeg miatt.

#5: Amiatt gondolom, hogy átvert, hogy péntek délutánra ígérte, hogy visszaadja, de a telefonja ki volt kapcsolva. Amikor pedig újra bekapcsolta, nem hívott, illetve ha én hívtam, nem vette fel a telefont. (Én fordított esetben, ha pénteken esetleg le lett volna merülve a telefonom, másnap ahogy bekapcsolom, az első dolgom lett volna telefonálni. Persze ha vissza akarnám adni a kölcsön kért pénzt.) A személyi egyébként nem tűnt lopottnak, a fényképen ő volt látható (vagy csak olyan embertől lopta el, aki hasonlít rá).

2016. aug. 7. 10:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én bemennék azért a rendőrségre.

De azt tudnod kell, hogy így a történet alapján elég nehéz lesz azt bizonyítani, hogy szándékosan vert át, és az hogy kölcsönadtál neki és ő lóg neked 15000 forinttal, az nem bűncselekmény, hanem csak egy polgári jogi igény, amit te polgári perben tudsz követelni tőle, tehát jó eséllyel bűncselekmény hiányában lezárják a nyomozást vagy esetleg elutasítják a feljelentést is.

2016. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség egy vadidegennek pénzt adni, pláne ilyen sokat. Én 100 forintot nem adnék senkinek, aki egy ilyen sztorival jönne. Tipikus szélhámos duma. Lehet, hogy igazat mond, de lehet, hogy kamu az egész.
2016. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így önmagában csalás szabálysértése. Valószínűleg a megadott adatokat ellenőriznék, de ha az ember nem létezik, vagy nincs meg, nem nagyon szakadnának meg. Nagyobb esélyed akkor lehetne, ha már több ilyen eset lenne, mert akkor az üzletszerűség miatt bűncselekményként minősülne az eset, és akkor már nyomoznának valamennyit. Egy biztos: pénzt így sem, úgy sem látsz.
2016. aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!