Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kunait vagy shurikent rendelhe...

Kunait vagy shurikent rendelhetek külföldről?

Figyelt kérdés

Aki esetleg nem tudná annak első kommentben mellékelek képeket.

Szeretnék rendelni de nem önvédelemre vagy fegyvernek használni hanem egyszerűen csak dísznek használnám. Ebay-en találtam viszont nem merem megrendelni nehogy probléma legyen belőle.

Markolat része 8 cm a pengéje szintén ennyi, de kiemelem még egyszer, hogy nem fegyvernek használnám.



2016. szept. 28. 11:58
 1/7 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Első kép kunai, második kép shuriken.

2016. szept. 28. 11:59
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan tarthatsz bármilyen kést, a fegyvertartási engedély.


"Milyen fegyverekre kell tartási engedélyt kérni?

Hatósági engedély szükséges:

1. az "A", "B", "C" vagy "D" kategóriába tartozó tűzfegyver, a lőfegyverdarab, a

fegyvertörvény alapján lőfegyvernek minősülő légfegyver, a lőszer és a hangtompító

megszerzéséhez, tartásához (a tűzfegyverek és lőszerek kategóriáit a fegyvertörvény

melléklete határozza meg),

2. a flóbert lőfegyverek megszerzéséhez és tartásához;

3. a gáz- és riasztófegyver önvédelmi célú viseléséhez, a lőszerelem, a színházi fegyver

megszerzéséhez, tartásához."


u.i. Expóra várhatóan nem engednek be vele a hétvégén.

2016. szept. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én Németországból postáztam haza egy ilyen túlélős kisbaltát egyik havernak,de az átment gond nélkül.

Az látszott rajta hogy a vámosok belenéztek mert az ő ragasztószalagjukkal volt visszaragasztva a doboz.

2016. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Helló! A kérdésre a választ a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről szóló 175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet tartalmazza, ami szerint:


4. § (1) Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag tömeget meghaladó gázspray csak a 3. § (2) bekezdésének a) pontjában meghatározott szervek (azaz Honvédség, Rendőrség, NAV, Nemzetbiztonsági Szolgálat, Országgyűlési Őrség) részére forgalmazható.


Ez azt jelenti, hogy legálisan nem vehetsz – még Kínából rendelve sem – közbiztonságra különösen veszélyes eszközöket, mert nincs olyan forgalmazó, aki ezeket legálisan forgalmazhatná neked.


Hogy illegálisan mit veszel és birtokolsz az a Te dolgod. Nekem pl. van egy második világháborús német boxerem. Nagyapám kisgyerekkorában szedte fel amikor a németek menekültek az országból az oroszok elől és hátrahagyták a felszerelésük egy részét. Értelemszerűen nyilvános helyen nem viselem – pláne nem használom – otthon van egy fiókban, de megtartottam mert egyrészt történelmileg is érdekes, másrészt családi emlék a nagyapámról, akit sajnos már elveszítettem.

2016. szept. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:

"Ez azt jelenti, hogy legálisan nem vehetsz"


Nem. Ez azt jelenti, hogy legálisan nem adhatnak el neki. Elég nagy különbség. Az a kés meg amúgy sem tartozik ide.

2016. szept. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, hogy bármit tarthatok de egyelőre nincs. Rendelni szeretnék, tegyük fel megteszem. Ha belenéznek a csomagba és találnak benne ilyen eszközöket mi vár rám? Fizetnem kell valamit pluszba, egyáltalán meg sem kapom vagy kapok valamilyen bírságot szabálysértés esetlegesen törvénysértés miatt?
2016. szept. 28. 14:51
 7/7 kovpet ***** válasza:

Jó kérdés. A késsel nyilván nincs gond. Bár kkve-t a Posta nem szállít az üzletszabályzatuk szerint, de nem hiszem, hogy ezzel gond lenne.

A csillagra is kb ez vonatkozik, legalábbis én nem tudok olyan szabályozást, ami tiltaná a megvásárlását. Az értékesítés tiltott, ahogy idézték is, de az nem rád vonatkozik, hiszen nem te értékesíted. A kínaiakat meg nyilván nem tudják felelősségre vonni. Mondjuk a szabálysértéssel összefüggő tárgyat el lehet kobozni, azt hiszem, de erre sem tudok jogszabályt. Talán valaki, aki tud, idézi azt.

2016. szept. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!