Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyiségi jog, vagy levélti...

Személyiségi jog, vagy levéltitok megsértése ez? Büntethető?

Figyelt kérdés
Élettársam feltörte a facebookomat, majd a Printscreenelt magán üzeneteimet átküldte saját telefonjába. Azzal zsarol, ha szakítok vele, akkor megosztja az idővonalán. Nem tudom, hogy fért hozzá, azt mondja van egy ismerőse, aki ezzel " foglalkozik". Állítólag megvan neki az összes üzenetem, és lejárat vele. Megteheti? Üzenetem is van tőle, amiben azt irja hogy majd alkalmanként " leellenőrzi" az üzeneteimet, hogy nehogy olyan emberekkel beszéljek, akikkel ő nem akarja.

2016. okt. 11. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Levéltitok megsértés, zsarolás meg jah személyiségi jogsértés is. Vagy átver...
2016. okt. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nomeg a Facebook feltörése is bűncselekmény, ahogy bármilyen más elektronikus rendszeré.
2016. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

a facebookot nem lehet feltörni.. megváltoztatod a facebookos és az emailes jelszavadat és soha többé nem fér hozzá (ha van esetleg vmi másodlagos email címed, akkor annak is változtasd meg).

Persze jogilag sokat nem fognak veled foglalkozni, ha csak nem tudod bizonyítani, hogy hátrányod/sérelmed keletkezett azzal, hogy megosztotta a képeket.

2016. okt. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Sziasztok lenne egy kérdésem névtelenül írtam valakinek fbn nem fenyegettem meg nem zsaroltam meg semmi. Ő viszont írt nekem olyan hogy menjek valahova ott van neki albán ismerőse és ott kapok. Aztán ő írta nekem a végén hogy szerencse hogy az apjának van rendőr ismerőse és pár órán belül ki derül ki vagyok ez volt tegnap reggel. Utána már azt írta reméli a héten még tudja ki vagyok és meg keseríti az életemet... aztán meg hogy a szembesitésen találkozunk. Szerintetek kamuzott hogy hát ha meg ilyedek es le írom ki vagyok vagy pedig tényleg pillanatok alatt ki deríti a rendörség ki írt. Töröltem az email címet is amin regisztráltam és tiltottam az illetőt utána facebookot is töröltem
2016. okt. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!