Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudom bizonyítani,...

Hogyan tudom bizonyítani, hogy visszaéltek a bankkártyámmal?

Figyelt kérdés
Interneten vásároltak telefonfeltöltést a bankkártyámmal de nem én voltam. MIkor észrevettem letiltattam a bankkártyámat. A rendőrségen hogyan tudom bizonyítani, hogy nem én voltam, hiszen csak késöbb jelentettem be hogy ellopták a kártyám..

2016. nov. 4. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nos.. összegtől függ. Ha nagyon akarná a rendőrség lenne rá lehetősége, de egy 50ezer forint alatti kárnál nem fog komolyabb erőket megmozgatni, és gondolom a feltöltés nem érte el azt az összeget. Ergo sehogy.
2016. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen ugyeket elso korben a bankodnal kell intezni, nem a rendorsegen. A rendorsegnek nincsenek meg az eroforrasai arra hogy ilyen (szamukra piti) ugyeket felgongyolitsenek.


Nekem is volt mar ilyen es siman visszakaptam a penzt. A bankoknak van biztositasa ilyen esetekre.

2016. nov. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ma 17:30


Annyit meg, hogy nyilvan ha kiderul hogy a te hanyagsagodbol/butasagodbol/nemtorodomsegedbol jutott hozza valaki a bankkartya adataidhoz, magyarul onhibadbol, akkor termszetesen a felelosseg is a tied.

2016. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
57 ezer forintról van szó, több hónapon keresztül töltögetett valaki. Ha teszek feljelentést mi történik?
2016. nov. 4. 17:33
 5/8 A kérdező kommentje:
és bocsanat, de nem a bankkártyámat lopták el, csak az adatait, a kártya nálam volt
2016. nov. 4. 17:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha kiderül, hogy xy telefonszámra töltöttek pénzt, és ő letagadja, hogy nem ő volt?
2016. nov. 4. 17:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Banknál kérj ún. chargebacket, akkor talán visszakapod a pénzt.


Feljelentést meg csak ismeretlen tettes ellen tudsz tenni, az, hogy az ő kártyáját töltötték vele, nem bizonyíték.

2016. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért ügyes vagy, hogy hónapokon keresztül csapolják a számládat, te pedig észre sem veszed. SMS értesítő luxus?


[link]

2016. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!