Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik szervnél tudhatom meg,...

Melyik szervnél tudhatom meg, hogy miért van ellenem csoportosan elkövetett garázdaság miatt büntetőeljárás. Mert van sajnos. Miért nem törölték már?

Figyelt kérdés

Érvényes mkh kártyával vásárolt gáz-riasztó pisztolyra szerettem volna kiváltani a viselésit a rendőrségen. Papir kitölt, csekk befizet... Másnap hív a rendőr hogy menjek be mert baj van, miért nem szóltam hogy eljárás van ellenem. Mert nem tudtam egyébként. Az egyetlen csoportos garázdaság 13 évvel ezelőtt volt 15 éves koromban. Akkor hamar lezárták. Kaptunk egy év pártfogói felügyeletet. Kb 7 éve volt egy ügy ott sértett voltam, lezárult. És volt még egy kb 6 éve, ott szimplán tanú voltam. Régen lezárult. Valami adminisztrációs hiba végett nem törölték a rendszerből?

Az előadó nem volt valami segítőkész, annyit mondott hogy járjak utána mert így erkölcsit sem kapok stb... Ja és nem vagyok ,,brazil", de az összes történet az ómigránsok miatt volt régen. Ma már megkomolyodtam! Nem éri meg. Köszönöm a segítséget!!!


2016. nov. 10. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem a bíróságon probálkozz.

vag kérj szakértői segitséget, egy ügyvédtől.

2016. nov. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az ügyvéd jó ötlet lehet. Szerintem nyilvánvaló adminisztrációs hiba végett nem törölték. :(
2016. nov. 10. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:

De meg is spórolhatod az ügyvédet, ha közvetlenül a bűnügyi nyilvántartó szervhez fordulsz.


Ami biztos:

- eljárás nem lehet ellened folyamatban, mert abban a pillanatban, hogy lezárul egy ügy, az eljárást törlik, és a végeredmény maradt. Ha az lenne a nyilvántartásban, hogy eljárás folyik ellened, az azt jelentené, hogy 13 éve folyik az ügy, ami azért még Magyarországon is egy kicsit túlzás lenne (legalábbis egy garázdaság miatt).

- pártfogói felügyelet önmagában nincs, valaminek még lennie kellett, vádhalasztásnak, próbára bocsátásnak vagy felfüggesztett fk. fogháznak.

- az tuti biztos, hogy erkölcsit már régóta kaphatsz, más a sima erkölcsi, és más, ami a fegyvertartáshoz szükséges.

- a tanút meg a sértettet nem tartják nyilván és nem is kizáró ok a fegyvertartáshoz.


Olvasd el a belinkelt törvényt. Láthatod, hogy ha például próbára bocsátást kaptál, akkor a 20. § b) pontja alapján a próbaidő letelte után 3 évvel már az ún. hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletűek nyilvántartásából is törölni kellett volna. A 87.-88. §--ok pedig azt írják le, hogyan kérhetsz tájékoztatást és helyesbítést a nyilvántartó szervtől.


[link]

2016. nov. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Próbára bocsátás volt a pártfogó mellett. 1-1 évig. A rendőr sajnos nem adta ide a papirt amit kinyomtatott csak mutatta és tényleg ott volt a lap alján hogy csoportos garázdaság bűntette eljárás alatt. Valahogy így. Semmi utalás nem volt rajta hogy melyik bíróságon van az ügy . Sem kapitányság semmi. :(
2016. nov. 11. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak tudod, melyik bíróságon kaptad az 1 év próbát.
2016. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom persze. Csak a többiek akik ugyanazt kapták mint én, nekik nincs semmi nyoma ilyesminek.
2016. nov. 21. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!