Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tanároknak, tanítóknak fizetés...

Tanároknak, tanítóknak fizetés nélküli szabadság? A fizetett ugye megvan határozva (szünetek), de nagyon fontos családi eseményre hogy tudok elmenni? Van rá lehetőségem?

Figyelt kérdés

2016. nov. 29. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudsz elmenni, hogy megbeszéled a kollégákkal, hogy vegyék át az óráidat, majd visszaadod másik alkalommal. És az igazgatótól már úgy kéretőzöl el, hogy megmondod, hogy a helyettesítés meg van oldva. Ilyenkor nem kell semmit adminisztrálni, és a fizetésed is megkapod erre a napra, csak máskor dolgozod le.


Viszont ha fizetés nélküli szabit vennél ki, akkor is meg kéne valakinek tartani az óráidat. De mégis jobb, ha ezt önként vállalja át tőled valaki, akinek ez belefér, mintha a főnökség kötelezi rá azokat, akiknek ez csak egy púp lenne a hátán. Meg a fizetés nélküli szabi jövedelemkiesés neked, plusz egy csomó adminisztráció, amit meg nem szeretnek a titkárságon.

2016. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos senki nem vállalta el, körbepróbálkoztam... :( Pedig tényleg jobb lenne, ha visszaadhatnám egy másik napon, így viszont akit beosztanak helyettem, ugyanott lesz csak még vissza se kapja... kellemetlen nekem is, másnak is, de más megoldás nincs. Ezért is érdeklődök itt, hogy mik a lehetőségek, mert semmiképp nem tudom kihagyni az adott eseményt.
2016. nov. 29. 18:51
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Nem túl elegáns megoldás, de kiíratod magad táppénzre. Fiz. nélküli szabadságra akkor mehetsz el, ha a munkáltatód elenged. Nem köteles.

Rendes szabadságra mész ( szintén munkáltató döntése) és valamelyik szünetben ledolgozod.

2016. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fizetés nélküli szabadság nem 1-2 napos történet, hanem arról szól, hogy mondjuk 3 hónapra be kell szüntetned a munkát, (pl fekvőbeteg ápolás, külföldi tanulmányút amit ne fizetnek, választáson indulsz...stb) de te ennek leteltével továbbra is ugyanott akarsz dolgozni.

Ez 1-2 napra nem jár.

Nem tudom mi a problémád, de a fizetés nélküli nehezebb eset mint az éves fizetett szabi tehát inkább az utóbbival próbálkozz.

2016. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Külföldön él a családom, és ha most nem megyek ki, csak áprilisban tudok legközelebb a tavaszi szünetben (Két hónapja nem láttam őket). Négy napra lenne szükségem... :((
2016. dec. 6. 00:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Anya 30 éve tanìt. Eleinte szivattàk(kit nem). 17fős kisegîtő osztàllyal amikor gyesről(5év) visszament. Igaz ott többen kezdtek együtt főiskolàra együtt jàrtak....De ha kellett kisegìtették egymàst. Neked senki nem akar.... érdekes. Vàlasz 1 hét táppénz, ha fertőzö lehet a gyerekekre biztos kiìrnak. Na meg minden làny nő görcsölhet...
2016. dec. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenki borzalmasan túlterhelt, örül ha hazamehet. Állandó ügyeletek, helyettesítések, tanárhiány, nagy létszámú nehezen kezelhető osztályok. Nem csak velem, egymással se cserélnek, ez itt egyszerűen nem szokás, és az igazgatóság sem engedi. Ha ilyen kérésed van elküldenek a francba, nem véletlenül nem dolgozik itt senki, nincs ebben semmi érdekes. :)) Így van, marad a sunnyogás, kamu táppénz. Szörnyű hogy ehhez kell folyamodni. Én inkább oda adom az őszi szünetemet, csak had menjek egy napra el, akkor amikor nekem fontos :((( De hát ez van.
2016. dec. 15. 17:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Részvétem kérdező, nem egy elit iskolában taníthatsz. Amennyiben véletlenül vallásos vagy, vigasztaljon a tudat a legjobb iskolák egyháziak. Kis gyakorlat és átmehetsz.Portfóliód megírtad már??
2016. dec. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!