Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betegjogi kérdés! Ha csődöt...

Betegjogi kérdés! Ha csődöt mond egy fajtából 5 pszichiátriai gygyszer, jogom van e megválasztani a pánikbetegségem kezelési módját?

Figyelt kérdés
autizmus spektrum zavarom van. csak és kizárólag a nyugtatók hatnak, rivotril, xanax, frontin. csődötmondtak a szeritonin visszavétel gátlók. csak negatív hatásuk volt, ha egyáltalán volt... a pszichiáterem szerint amikor közöltem hogy autizmus spektrum zavarom van - magasan funkcionűló autista vagok, nem az esőember- azt mondta, hogy mögé bújok, és ő nem lát mást csak maxiimum autisztikus tüneteket. hivatalos, több vizsgálatból kimutatott diagnózisom van. Nem akarja hogy szedjem a nyugtatót továbbra, ha nem megyek bele abba hogy egy ÖTÖDIK szerotonin visszavétel gátlót is beszedjek. elolvastam a gyugtató tájékoztatóját, és aszerint alkalmas a pánikbetegség kezelésére. semmi nincs ráírva hogy rövid, vagy hosszú távon. Helyi lakos vagyok és a helyi kirendeltséghez fordultam. úgy tudom, kötelességük ellátni. A lehetséges kezelési formákat amúgy nem közölte velem a doktornő, kérdésem az volna, hogy megválaszthatom e ezt az alternatívát, mivel ez is egy módja ennek a betegségenk a kezelésének. nem akarom a háziorvosommal felirattatni, de ha nncs más út, akkor az lesz belőle. rosszúl lenni nem akarok, a pánikroham egy szörnyű élmény.
2016. nov. 29. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Fordulj az intézmény (rendelő/kórház) betegjogi képviselőjéhez. Ritkán fújnak az orvosokkal egy követ.
2016. nov. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ne adj neki ilyen ötletet.


ugye tudod h a betegjogi képviselő pontosan arra van kitalálva h kimosogassa az orvos mocskosságait? ne viccelj már, ez a módszerük h kiszednek belőled minden infót, netán milyen bizonyítékaid vannak, ha olyan az ügy, aztán ahogy kiléptél, máris hívja az orvost, és visszamond neki mindent, hogy tudjon védekezni.


szóval semmiképpen. de van egy rossz hírem, ezzel jogi úton nem fogsz menni semmire. ha az egyik idióta a fejébe vette h neked az kell, akkor az összes létező kollegája meg fogja szakérteni, hogy bizony neked az kell.. ez így működik ma nálunk.


írasd fel a háziorvossal azt annyi.


egyébként az SSRI baromira nem erre való szal gratulálok kedves pszichiáterednek. de mégis melyeket szedted eddig és melyiknek milyen negatívumai voltak? (mondjuk külön vicc, hogy az SSRI-okata neurológusok, na meg az értelmesebb pszichiáterek régóta támadják, mivel állítólag bebizonyították h az ég világon nem képes visszatartani a szerot-szintet, mint ahogyan azt korábban gondolták).


a nagy gond itt még az is ám a te esetedben, hogy a pszichiátriában vannak úgymond protokollok, és teljes agyrém, hogy hiába tudja akár maga a pszichiáter is, hogy neked pl a másik jobban hat és inkább az kéne, akkor is előbb ki kell próbálnia azt is, amelyikről tudja, hogy frászt se ér.szóval itt ismerni kéne a te egyedi körülményeidet.


és mi az ami leginkább hatott? és hány mg/x/nap?

2016. nov. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

citaroplan- semmi hatás-

zoloft- hihetetlen fáradékonyság, de semmi pozitív hatás-

fevarin- dührohamok-

aneptinek- depressziós dührohamok, sírás-

volt egy másik aminek nem tudom mi a neve, de már nem is érdekel. a tüneteim e "kezelés" elött:


pánikroham, bármikor, bárhol, pánik rosszullét, nyugtaalanság, görcsösség.


utána olvastam és eez akár az autizmusomból is eredhet....


utáána, pedig a fent említett tünetek, am

ik most hogy leálltam minden ssri-vel, elmúltak. a rivotril segít roham esetén.

2016. nov. 29. 19:47
 4/9 A kérdező kommentje:
a MG az nai 2-3x 0.25 illetve roham eseté egy 0.5. nagyn szépen szinten tart...
2016. nov. 29. 19:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem a Te hatásköröd eldönteni, hogy milyen pszihotrop gyógyszerekkel kezeljen a kezelőorvosod. Valószínűleg nálad már fenn áll bizonyos mértékű addikció, és ez miatt tetted fel ezt a kérdést.

A pánikbetegség pedig a gyógyszeres kezelés mellett nagyban múlik a páciens gyógyulni akarásán is.

Az általad követelt tabletták folyamatos használata csakis kúraszerűen javasolt, majd később csak szükség szerint alkalmazhatóak.

2016. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Az általad követelt tabletták folyamatos használata csakis kúraszerűen javasolt, majd később csak szükség szerint alkalmazhatóak.

"


hát ez nem szerepel éppen a tájékoztatón, de köszi a magánvéleménedet.

2016. nov. 29. 21:37
 7/9 KecskeShajt újra! ***** válasza:

Na most, az hogy utánaolvasol, hogy a tüneteid az autizmusból is eredhetnek, nem jelenti, hogy az vagy.

Szerintem, amid van az a hipochondria.

[link]

A baj az, hogy ha hiszel benne, hogy autista vagy, előbb-utóbb tényleg az leszel, szóval inkább pszichológushoz kellene menned.

2016. nov. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"KecskeShajt újra!"

olvasni nem szokás manapság? -.-"


" hivatalos, több vizsgálatból kimutatott diagnózisom van."


ezt a Delej Utcai Autista Központban végezték. ha érdekel megadom azt is hogy kik...

2016. nov. 29. 21:42
 9/9 anonim ***** válasza:

oh ne viccelj 0,5 mg Riv-tól aztán tuti nem leszel függő, szóval ha azzal gyönyörűen elvagy, akkor nyilván azt. nem nagyon szeretik, mert ősrégi vegyület holott a mai napig sincs hozzá hasonló potenciálú és hatásmechanizmusú szer se, szal sztem is egy kincs.


egyébként talán vicces, de a xanaxtól előbb láttam már kemény függéseket, de persze ott se 0,25-ösöket kapkodtak. hát nézd, ha a HO-val meg tudod oldani, akkor sztem kár az energia is a pszichiáter győzködésére.

az említettek pedig egyáltalán nem túl kellemesek, nem tudom nálad mik jelentkeztek pontosan , de én biztos nem szedném, sok jó visszajelzés még nem jött róluk.

2016. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!