Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi munka miatt utaltál...

Külföldi munka miatt utaltál már előre pénzt? Ha igen vertek már át?

Figyelt kérdés

Egy ígéretesnek tűnő külföldi munka miatt, kicsalt egy nő tőlem 80E ft ot.


Persze utánna néztem én a cégnek amit mondott, ami valós és létezik. Jó fizetést jó szállást ígért, illetve azt is hogy a befizetett összeget vissza kapom az első ledolgozott nap után.


Elutaltam a pénzt a megadott számlaszámra, hivott is a csaj hogy megkapták, jönni fog a szerződés azóta is jön. Persze az ügyintézőt már telefonon sem lehet elérni.

Feljelentettem, van rá esély hogy vissza kapom a pénzem?


Kinyontattam a számlaszámot amire utalni kelett a pénzt leadtam a rendőrségre.

A hirdetést is törölte mar a hirdető de ovatos voltam és csináltam képet a hirdetésről amikor még élt a hirdetes.


Azt is Kinyontattam és átadtam a rendőrségen.

Illetve hogy bebiztositsam magam a beszélgetésünket mindig felvettem az ügyintézővel, így nem tud letagadni semmit.



Igaz én úgy vélem hamis nevet használt és eldobhato telefonszámot, de a számlaszám alapjan van valami remény?

Ha nincs meg a pénz mert elszórták vagy letagadjak hogy van pénzük akkor hogyan térül meg az okozott kár?



2016. nov. 30. 01:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a pénzt már elfelejtheted...

De tulajdonképpen mi járt a fejedben,amikor átutaltad a pénzt?

Egyenlőre nem a munkavállaló fizet azért,hogy dolgozhasson,hanem fordítva.....

2016. nov. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Milyen munka már az, ahol a dolgozónak kell fizetni? Akinek még ez sem tűnik fel az meg is érdemli. Remélem minden szellemi fogyatékos így jár.
2016. nov. 30. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Vannak ismeroseim akik megjartak. Vagy elore kifizettek az utat es felszivodott a ceg, vagy dolgoztak majd 3 honapra kaptak 50ezret.
2016. nov. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Akkor most mindekinek: Munkáért előre soha, senkinek, semmikor nem fizetünk semmit!!! 10 Ft-ot sem.


"illetve azt is hogy a befizetett összeget vissza kapom az első ledolgozott nap után. "

Az ész megáll!

2016. nov. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem. A világ egyik alaptörvénye, hogy soha nem utalunk előre senkinek semmit. A pénzedet soha az életben nem fogod viszontlátni. Ezt hívják tanulópénznek.
2016. nov. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Utalás?Húha.Már ne haragudj,de a kérdésedre válaszolok nagy valószínűséggel majd visszakapod egyszer,mert elfogják kapni az illetőket,de nem holnapután kapod vissza.Eltelhet egy év is akár addíg ha nem több.Nem jártam így én az Andreasagroval mentem illetve által,de ott irodában kötöttem szerződést és valóban vonnak ha előleget kérsz azt is,de ott nekem utaltak nem én nekik.Egy 20 .-at kellett adnom arról is számlát kaptam a repjegyre amit már ott megkaptam ,mert ők megrendelték csak ez nekik is bíztosíték na így néz ki valahogy egy külföldi munka .interjú személyes szerződéskötés.
2016. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Több mint 10 èv EU tagság ès rengeteg àtvert ember törtènete ellenere te utaltal valakinek előre? Nem tudlak sajnàlni. Milliò meg egy helyen el lett mondva, le lett ìrva hogy előre tilos fizetni. De nekem mindegy, ezèrt tudnak még lehùzni embereket ma is mert vannak olyanok mint te.
2016. nov. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2x fordult elő, hogy előre utalást kértek. Mindkétszer nemet mondtam és adott idő után elérhetetlenné váltak természetesen. Pedig "fú, de még milyen" állásokkal kecsegtettek.
2016. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Próbáltak régebben nekem is ajánlani, szuper állást, csak előbb utaljak el 200 eurót ide meg oda. Jót röhögtem.


De ez egy szuper meló, soha vissza nem térő alkalom!


Erre közöltem, akkor bizonyára könnyen találnak majd rá más jelentkezőt.

2016. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Azoktól kérdezném akik már voltak ebben a hajóban, azok mind hagyták a pénzüket?

Elfogadták hogy ez tanulópénz volt?

2016. nov. 30. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!