Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány év börtön jár annak, aki...

Hány év börtön jár annak, aki megeröszakol egy nőt?

Figyelt kérdés
Nem tervezem ezt tenni,csak érdekel. És hogy deritik ki hogy ki tette? Az elég bizonyíték tud lenni,ha a nő azonnal elmegy nőgyógyászhoz ?
2016. dec. 11. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elkövető cselekményétől, a sértett korától és a kettejük közötti kapcsolattól is függ.


Alapesetben egy "sima" elkapod az utcán és jól megerőszakolod felállásért 2-8 évig terjedő szabadságvesztéssel kell számolnod.


A bizonyítás: esetleges tanúk, utcai kamera, vallomások és az orvosi vizsgálat eredménye.

2016. dec. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Nem tervezem, csak úgy érdekel...
2016. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#3 Lány vagyok én is,szóval elhiheted hogy csak érdekel. :)
2016. dec. 11. 11:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Lány vagyok én is,szóval elhiheted hogy csak érdekel."


Ajjajjjajjjj! Ez így még rosszabbul veszi ki magát. Vajon miért is gondolkodik egy hölgy a nemi erőszak büntetési tételén? Hacsak nem azért, hogy tudjon kalkulálni, hogy kit mekkora parkolópályára tudja állítani, aki éppen útban van. :D


Na oké, nyilván nem vagy ilyen, de ez azért így is k tudja venni magát. :)

2016. dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
„Nem tervezem ezt tenni,csak érdekel.” ↔ Lány vagyok én is,szóval elhiheted hogy csak érdekel. :)” ?
2016. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szóval más lányokat akarhat megerőszakolni
2016. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szexuális erőszak


197. § (1) Szexuális erőszakot követ el, és bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, aki

a) a szexuális kényszerítést erőszakkal, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetéssel követi el,

b) más védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen állapotát szexuális cselekményre használja fel.

(2) Szexuális erőszakot követ el az is, és öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés büntetéssel büntetendő, aki tizenkettedik életévét be nem töltött személlyel szexuális cselekményt végez vagy végeztet.

(3) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt

a) tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére követik el,

b) az elkövető a hozzátartozója, vagy nevelése, felügyelete, gondozása, gyógykezelése, illetve egyéb módon a hatalma vagy befolyása alatt álló személy sérelmére követi el, vagy

c) azonos alkalommal, egymás cselekményéről tudva, többen követik el.

(4) Öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő,

a) aki az (1) bekezdés a) pontjában vagy a (3) bekezdés b) vagy c) pontjában meghatározott bűncselekményt tizenkettedik életévét be nem töltött személy sérelmére követi el, vagy

b) ha a (3) bekezdés a) pontjában meghatározott bűncselekmény a (3) bekezdés b) vagy c) pontja szerint is minősül.

(5) Aki szexuális erőszak elkövetéséhez szükséges vagy azt könnyítő feltételeket biztosítja, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2016. dec. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha olyan ronda vagy hogy meg kell erőszakolnod valakit hogy szexelj inkább rúgasd be az illetőt. Szex akkor is lesz és nem csuknak be
2016. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pont most írták le hogy annak számít

Legalább is ha feljelentenek hogy ez erőszak volt

2016. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!