Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha aláírtam egy megbízási...

Ha aláírtam egy megbízási szerződést azonban felszeretném bontani megoldható problémamentesen?

Figyelt kérdés

Egy munka kapcsán aláírtam egy megbízási szerződést. A szerződés szerint nem lehet csak úgy megszüntetni csak ha az okozott kárt kifizetem a megbízónak. Én ezt megbántam már. Nem szeretném ezt a munkát végezni de nem is akarok fizetni még nekik. A szerződés határozott idejű 15 napos. Még 4 nap van belőle. Ha lejár szabad vagyok?


Továbbá benne van a szerződésben ha a megbeszélt időpontban nem jelenek meg az is kártérítés. Volt már ilyen azonban megbeszéltünk más időpontot. Lehetséges hogy ezzel élni fognak és a szerződés lejártakor behajtják rajtam mivel nem jelentem meg?


2016. dec. 17. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lejár, akkor onnantól szabad vagy.


Megpróbálhatják, de pár ezer/tízezerért a kutya sem perel.

2016. dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy szerződés a legegyszerűbben úgy bontható fel, ha ketté téped.
2016. dec. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha lejár a szerződés akkor nyilván azt csinálsz amit akarsz.

De ha nem teljesíted a hátralévő 4 napot akkor ne csodálkozz ha a ledolgozott 11et nem fogják kifizetni.


Azon is múlik a dolog hogy te ezzel mennyi kárt okoztál. mennyit tudnak bizonyítani. Ha mégis beperelnek mert több százezres kárt tudnak a nyakadba varrni akkor úgy jártál.

2016. dec. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!