Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Számíthatok valami féle kártérítésre, ha igen, hogyan működik, hogyan tudom igényelni, ha garázdaság történt?

Egy szórakozóhelyen belémkötött egy személy, majd verekedés alakult ki, aztán a végére 5-6an elkezdtek verni,rugdosni, a fejem, mindenem.
-eltört az orrom
-lila az egész arcom
-a hátam (mintha becsípődött volna) (ezt nem vizsgálták meg,pedig említettem..ezzel még várok pár napot)
-a ingem szétszakadt

2 embert elfogtak, bent voltak a rendőrségen. Engem kihallgattak, nem tettem feljelentést, de azt hiszem ilyenkor ez automatikus, vagy a korház vagy a rendőrség feljelentést tesz (jól tudom?)

Illetve 8 napon túl gyógyuló a sérülés.

Tárgyalásra nem tudom számítsak e, illetve hogy mik várnak még rám a következőkben, kártérítés hogy működik ilyesmi információkat várok.

Keress kérdéseket hasonló témákban: garázdaság, kártérítés

01-04 20:33  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Gugu Gabor nevű felhasználó válasza:

Kártéritési igényedet a büntető ügytől függrtlenül kezdeményezheted polgári peres úton tudtommal. (Szóval keress egy ügyvédet)

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 01-04 20:37 Privát üzenet
És nem kártérítést, hanem sérelemdíjat kell követelned.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 01-05 10:51 Privát üzenet
A sérelemdíj személyiségi jogok megsértése esetén lehet. Itt 8 napon túl gyógyuló sérülés van, testi sérülés.

Ez közvádas büntetőeljárás, ahol polgári jogi igényt terjeszthet elő sértettként a kárnak megtérítésére.
De az ügyész a vádiratban hivatalból is jogosult polgári jogi igényt előterjeszteni.

Igen. lesz valószínűleg tárgyalás, ahol meg fognak hallgatni személyesen, függetlenül az eddigiektől.
Adott esetben el kell majd mondani mindent újra és újra a bíró, ügyész, vádlott, és a védője kérdésére.

Te is kérdezhetsz, iratokba nézhetsz bele, tehetsz indítványokat és észrevételt, fellebbezhetsz.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 01-12 04:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Garazdasag buncselekmeny elol kulfoldre koltozes?
Melyik szervnél tudhatom meg, hogy miért van ellenem csoportosan elkövetett garázdaság miatt büntetőeljárás. Mert van sajnos. Miért nem törölték már?
Ha közterületen valakit, bántalmaznak, megütik vagy meg rúgják az garázdaság vagy testi sértés?
Garázdaság. Számít valamit ha fizetett ügyvéd véd?
Garázdaság felfüggesztett alatt úgy, hogy én lettem bántalmazva?
Ez garázdaság volna?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu