Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felvettem videóra ahogy...

Felvettem videóra ahogy meglöknek, sértek e jogokat ez esetben?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ma éjjel történt velem egy incidens. Egy korábbi nézeteltérést akart megbeszélni egy bartátom egy emberrel(nevezzük Józsinak), de az az ember részeg állapota miatt ezt konfliktus kezdeményezésének vette. Addig fajultak a dolgok, hogy a barátommal majdnem összeverekedtek a kocsma előtt. Ekkor a dolgok hevében szétválasztották őket, de a kocsmában tovább ment a szájkarate a félreértés miatt. Ekkor Józsi, akinek már volt bőven problémája a törvénnyel azt mondta, hogy ,,leszarja" mi történik, az ő ügyvédje ,,kihozza a szarból", mert van pénze. Erre mondtam neki, hogy én politológiát tanulok, és valamennyire konyítok ehhez, szóval higyjen nekem, hogy egy sztárügyvéd sem tudja kihúzni a csávából, ha a kamerák felvették rendbontó magatartását. Erre ő nekem akart jönni, úgy fogták vissza. Én, mivel nem éreztem magam biztonságban, elkezdtem videófelvételt csinálni erről. Ezt ő észrevette és szóvátette: ,,Jól nézek ki?" Erre mondtam, hogy királyul, mire ellökte az az útjában lévő embert, aki próbált vele beszélni, és ezután engem is meglökött. A rendőrök kiérkezése után pedig megpróbált megvesztegetni, hogy igyak vele egy whiskeykólát. Minden megbeszélés nélkül megkérdezte: Bántottalak én téged? Mondtam erre hogy igen, meglöktél. Ezt megkérdezte még kétszer, de mindig ugyan ezt mondtam válasznak. Feltételezem, hogy azt várta el a whiskeykóla fejében, hogy maradjak csendben. Ez esetben megsértettem a jogait, ha a normáktól eltérően viselkedett, és emiatt nem éreztem biztonságban magam?

2017. jan. 8. 04:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Most már 2017 van, innentől ciki mindenért hisztizni, meg elhatárolódni. Az illetőt majd az illetékes hatóság elintézi, te meg próbálj nem depressziós lenni egy lökés miatt. Helyette inkább azon agyalj, hogy jó úton jársz-e, ha bűnözőkkel barátkozol.
2017. jan. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mivan gyerökök, megy a cicaharc már megint?

Catfight oldalra felraktátok legalább a videót, hogy legyen min röhögni?

2017. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, polgári perben rendezheti veled az engedélye nélkül készült felvételt, ha akarja. Bár valószínűleg elvesztené, mivel bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt készült.

A lökdösődés, pedig legfeljebb tettleges becsületsértés, mivel nem történt sérülés. 30 napon belül tehetsz magánindítványt.


Amúgy pedig szimpla verekedésért még "sztárügyvéd" nélkül se kapna letöltendő szabadságvesztést. Főleg, hogy itt a nagy bunyó után közös italozással vezették le a feszültséget.

2017. jan. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem kapna emiatt szabadságvesztést, de a tényeket egy ügyvéd sem tudja felülírni, akár mennyire forgatja jól a szavakat.
2017. jan. 8. 13:55
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen sértettél jogot. Provokáltál egy részeg embert. Menj jelentsd fel magad.
2017. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Erre mondtam neki, hogy én politológiát tanulok"


Mi van? Politológiára nincs felvételi, vagy csak a józan ész nem volt követelmény?


A kérdésed alapján azt hittem, hogy egy 12 éves pubertás vagy, akinek a szervezetét hirtelen érte el a tesztoszteron-termelődés. De egy felnőtt embertől ez az egész sztori szánalmas. Komolyan mondom: szánalmas.

2017. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem húzd le magad a WC-n.
2017. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem ügyvéd spanom, ő azt mondta nem gondolja, hogy sértettem vele jogokat, mert akkor a neten sem lenne sok verekedős videó. Amúgy meg a részeg gyerek provokált minket. A videót azért készítettem, hogy ne a kocsma tulajától kelljen elkérnem a felvételeket, mert az még hosszabb procedúra.
2017. jan. 9. 16:58
 9/11 A kérdező kommentje:
12 éves pubertást nem szolgálnak ki kocsmában, ezen logikán pedig el tudom képzelni, hogy neked mennyi józan eszed lehet :)
2017. jan. 9. 17:00
 10/11 A kérdező kommentje:
20:29-es ez a szöveg annyira eredeti, annyira új, hogy felkacagtam rajta. Ilyen látatlanba beszólni, mert nincs jobb dolgot este fél kilenckor, olyan rossz-fiús, le merem fogadni mohawk hajat viselsz, meg szegecses bőrkabátot. Ja, pont nem, mert vmi netes troll csicska vagy.
2017. jan. 9. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!