Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Belekevertek egy csalásba....

Nozzy69 kérdése:

Belekevertek egy csalásba. Sajnos hülye voltam és nem olvastam át rendesen a szerződést így gyakorlatilag az egész balhét én viszem el. Mi lesz?

Figyelt kérdés
Nincs a nevemen semmi. Édesanyám házában élek de az itt található eszközök (tv, ágy, kanapé stb) szinte minden ami itt található az nem az én tulajdonom, nem én vettem őket. Mit vihet el a végrehajtó? Ide vagyok bejelentve, itt lakom de semmi se az enyém. Mi várható ez esetben?

2017. jan. 9. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden olyat vihet, amit nem tud èdesanyàd bizonyìtani hogy ő vette.(szàmlàval!!!!)
2017. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag úgy működik, hogy édesanyád nyilatkozik, az ingatlanban lévő ingóságok az Ő tulajdona.

Természetesen, ha egy szobabiciklit találnak egy 80 éves asszonynál, akkor ez már annyira nem hihető, de nem is lehetetlen, hiszen előfordulhat, hogy Ő vette Neked. :)


Jó esetben a végrehajtó kizárólag olyan ingóságot foglal le (nem elviszi), ami piacképes, tehát értékesíthető.

Vannak dolgok, amiket még akkor sem foglalhat le, ha Te magad kéred erre. Ezeket a dolgokat a végrehajtási törvény sorolja fel. Közé tartozik a fekhelyed is.


Ha mégis van mit foglalni, akkor azt megteszik, de az adós használatában hagyják. Ritka, amikor nem. Nem értékesítheted (zártörésnek számít és bűncselekmény), és vigyáznod kell az állagára.


Ha a foglalás ellenére sem fizeted ki a tartozást, és nem tudják más módon (bértiltás, inkasszó) behajtani, vagy a behajtása hosszú időt venne igénybe, akkor árverésen értékesítik azt.

2017. jan. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!