Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor "aktiválják" újra a...

Mikor "aktiválják" újra a társadalom biztosításomat ha van adósságom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 1,5 éve kiiratkoztam a nappali sulimból és átmentem egy olyanba ahol csak heti 1x kell bejárni amúgy meg itthon kell tanulnom az érettségire.. itt is kaptam diákigazolványt értelemszerűen nem az van ráírva hogy nappali tagozat. Megkérdeztem mind 2 iskola titkárságán, hogy van e valami amiről még tudnom kéne ezzel átiratkozással kapcsolatban? Egyik helyen se mondtak semmit a TB támogatásról! Fogalmam sem volt hogy az új suli által nem jár nekem.. és decemberben kaptam a NAV-tól a levelet hogy 94.000 ft TB adósságom van... kaptam 12 db összeg nélküli csekket, feladtam már 2 havi (tavalyi) elmaradásomat. Mikor lesz újra aktiválva a TAJ kártyám ? Ha már teljesen kifizettem az adósságom ? Egybe kellene kifizetni az összeget? Vagy hogy van? (Mivel nem dolgozom nincs munkahely se ami támogatná.)

Bocsi hogy ilyen alapdolgokat nemtudok de sajni egyedül élek szinte, szüleim Bécsben laknak és ők sem tudják az itthoni helyzeteket hogy mi hol merre..:/ pls abba ne menjünk bele hogy én miért nem lakok velük :)

Válaszokat előre is köszi!:)

18/L



2017. jan. 11. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A tartozás befizetésén kívül semmi más teendőd nincs. Jelenleg is jogosult vagy az ellátásra, mint Magyarországon élő magyar állampolgár. Az orvosnál látszódni fog, hogy nincs rendezve a TB-d, de attól ő még köteles ellátni, ugyanúgy ingyen, és legfeljebb a NAV felé kell jelentenie. De a NAV-val te már felvetted a kapcsolatot, tehát gondod nem lesz.


Arra kell figyelni, hogy a tartozás legyen kifizetve, és a továbbiakban is fizess! Ha a NAV már felszólított a fizetésre, akkor elsősorban egy összegben kellene fizetned, ha az nem megy, akkor lépj velük kapcsolatba, hogy részletfizetést szeretnél. Az üres csekkeket ilyenkor a jövőre nézve küldik, azokat elég havi szinten befizetni, mindig hónap 12-ig az előző hónapot.

2017. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmi probléma.

1,szépen bemész az adó és vámhivatalba és kitöltesz egy papírt A tb fizetéshez,amit mostantól minden hónapban fizetni kell és akkor jogosult leszel a TB-ellátásra(egyébként nem)

2,az adósság rendezéséhez lehet részletfizetést is kérni,amiben szintén az adó és vámhivatalban tudnak segíteni.


Összefoglalva:

Elkezded törleszteni az adósságot és mellette elkezded fizetni a TB-t a következő hónapokra,addig,amíg nem változik a státuszod.

2017. jan. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na akkor javítok, hátha...

1. Menj az önkormányzat szociális osztályára, mondd meg, hogy nincs jövedelmed, kérsz mindenféle támogatást, amit csak lehet, köztük, közgyógyot, és TB támogatást. Elmondják, hogy mi ennek az útja, módja.


Ha sikerül elintézni, vagy legalábbis folyamatban van a TB, akkor nem kell fizetni akkortól a NAV-nak.

2) Elmész a NAV-hoz, és kérsz részletfizetésit, mert ha nem intézkedsz, jöhetnek a végrehajtók, ill. késedelmi bünti. Megállapodtok a törlesztésben, és mindenki örül.


3) Szépen fizeted a lyukas időszakot


A lényeg, hogy így lesz TB ellátásod és közgyógyellátási igazolványod is.

(Minden dokidhoz - szakorvosok, háziorvos - írass fel minden gyógyszert, amit csak szedsz, mert arra kaphatsz gyógyszer támogatást.)

2017. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!