Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyenért megbüntethet az ellenőr?

Ilyenért megbüntethet az ellenőr?

Figyelt kérdés

Ma történt az eset. Nekem van egy állandó lakcímem, illetve egy tartózkodási helyem. Az állandó cím legyen X falu, a tartózkodási hely pedig Y város. A busz, amivel utaztam az Y várostól Z városig vitt. Diák vagyok. Az ellenőrnek odaadtam a diákbérletemet, a diákigazolványomat, illetve az útvonal igazoló lapot. Mindegyik érvényes volt, de a diákomon az X falu van állandó lakcímként feltűntetve és kérte, hogy mutassam fel a bérletemet, ami X falutól Y városig szól. Mondtam neki, hogy nekem nincs oda szóló bérletem, mert már nem ott lakom, hanem a tartózkodási helyemen, ahonnan a bérlet is szól ( mert úgy tudom, hogy a diákbérlet a lakhely és iskola között érvényes). Ekkor elkérte a lakcímkártyám ( ha jól tudom nem vagyok köteles felmutatnom a lakcímkártyát, ha érvényes a diákigazolványom). Felmutattam neki, rajta volt, hogy 2 címem van. De még ilyenkor is érthetetlenül állt.

Nem történt semmi, mert jött az ellenőrtársa és magyarázott neki valamit, de azt nem hallottam mit.

Kinek van igaza ebben az esetben? Mert engem kicsit felhúzott, hogy még ő nézett rám mogorván.



2017. jan. 19. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen nem büntethet meg, sőt - szerintem a lakcímkártyádat se kérhetné el. Az ellenőrnek az a dolga, hogy ellenőrizze, hogy jogosult vagy a jelenleg használt járat igénybevételére, nem az, hogy arról spekuláljon, hogy te még mikor, hogyan, miért utaztál.
2017. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

A diákigazolványodon rajta van a tartózkodási helyed? Akkor nem vagy köteles odaadni a lakcímkártyád, nem büntethet. Ha nincs, és nem adod oda a lakcímkártyád, akkor viszont nem tudja hitelt érdemlően megállapítani hogy jogosult vagy-e a diákkedvezményre, így jogosan büntet.


Ha jól sejtem Z városban tanulsz, vagy a szakmai gyakorlatodat töltöd.

2017. jan. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
igazolnod kell, hogy te miért utazol azon a szakaszon kedvezményesen, ergo dehogynem, elkérheti a lakcímkártyád, ha a tartózkodási helyed nem egyezik meg a lakcímeddel. Persze verheted a melled és nem mutatod meg neki, ő meg erre írhat neked egy csekket kedvezmény jogosulatlan igénybevétele miatt..
2017. jan. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!