Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvénytelen a fekete lista?...

Törvénytelen a fekete lista? Arra gondolok mikor egy munkáltatónak van listája egyes munkavállalókról, akiket valamiért nem alkalmazna s ha ilyen munkavállaló

Figyelt kérdés

jelentkezik nála állásra akkor az életrajzi és egyéb adatokat figyelmen kívül hagyma emiatt nem veszi fel.



Hallottam valami ilyesmit hogy ez bűncselekmény, vagy szabálysértés. Igaz ez?


2017. jan. 20. 11:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
És akkor ki dolgozik? Mert egyenlőre nem a munkavállalónak kell sorbaállnia a mukáért, hanema munkaadónak a dolgozóért. Szóval? Akkor megfogja a paraszt a kapát és kapál a dolgozó helyett, mert lusta felvenni? Hahahaha...
2017. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Állami működtetési munkahelyekre vonatkozó szabályokat nem ismerem, de a maszek ezt vesz fel akit akar.

Lehet, neked van táskányi bizonyítványod, szakmai gyakorlatod, kitűnő referenciáid, ha ó Lajost veszi fel, aki tök hülye, semmihez sem ért, életében nem dolgozott stb.

És mellékes, vezet-e listát.

2017. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Pl. terhes nőt vagy olyat aki várhatóan hamarosan elmegy GYESRE (mert 30 éves és van egy stabil kapcsolata) nem vesznek fel sehova.

Egyes cégek egészségügyi adatokhoz is hozzáférnek.

Ez mind illegális de sajnos amíg kapitalizmus van és a nyugati tőkések rabszolgái vagyunk nem tehetünk ellene semmit.

2017. jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ha történetesen ezt a listát megtalálják a cég gépén az nem bizonyíték?

Oké, hogy normális cég nem vezet ilyen listát illetve le kell irni, s nem tesz hozzá megjegyzéseket, de azért el leket követni informatikai hibákat, amik bizonyitékok lehetnek.

Pl. felettébb gyanús ha van egy olyan lista amin csak olyanok vannak rajta akik ha jelentkeztek akkor nem lettel felvéve...


De akkor végülis válaszoltál törvénytelen, már csak a jogi gyakorlat érdekel ellene.


Mert oké, sok a kibuvó de mi van ha bizonyitást nyert?

2017. jan. 20. 12:03
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

És kit küldesz rá a munkáltatóra, hogy nézzék át a gépét, csak mert nem vettek fel?


Milyen indokkal? Nonszensz.

2017. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Bűncselekmény esetén nem magánszemélyek szoktak bárkiket ráküldeni a bűnözőkre. (Mármint ha legalitásban gondolkozunk) Ez az elképzelés valóban nonszensz.
2017. jan. 20. 12:29
 7/18 A kérdező kommentje:

Irok egy konkrét példát.


Sok éve ellopták a motorkerékpáromat.

Senkit se küldtem rá az elkövetőkre, hanem elsétáltam a rendörségre s feljelentést tettem. Simán csak odaadtam minden papiromat, személyi, vezetői igazolvány a motor papirja, stb, s ők szépen minden adatot felvettek, még a váz számot is.

Majd néhány hét mulva értesitettek, megvan a motorkerékpár. Kicsit kérdezősködtem, mégis hogy, mert nekem mindenki azt mondta hogy bottal üthetem a nyomát.

Csak annyit mondtak, hogy lebuktattak egy bandát s a sok lopott cucc között a pincéjükben volt egy motorkerékpár is. Összevetették az adatait az ellopás miatt feljelentést tett motorok adataival s az enyim volt az, így visszaadták.

Na pl. így működik ilyesmi amikor nem nonszensz.

2017. jan. 20. 12:34
 8/18 anonim ***** válasza:
ööö... tehát ha valakit nem vesz fel egy cég, akkor az feljelentést tesz, a rendőrség kivonul és megkeresik a munkaügyis gépén a feketelistát?
2017. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
olvasd el újra...
2017. jan. 20. 19:46
 10/18 anonim ***** válasza:

Állami cégeknél nem tudom. De vannak bizonyos elemek akiket nem akrok a cégem közelében látni.

Szerintem nem lehet egy válakozótt arra kényszeríteni,hogy olyan embert alkalmazzon aki veszteséget gyárt. Vagy csak viszi a pénzt.

2017. febr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!