Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetekre miért nem...

Ilyen esetekre miért nem dolgoznak ki valami jogszabályt, ami automatikusan felmenti a sértettet/vádlottat?

Figyelt kérdés

[link]


Sajnos csak elítélték.

Igazán eszközölhetnének valami megoldást, hogy ebben az esetben ne tudják elítélni, hiszen csak vissza akarta szerezni a táskáját, nem tehet róla, hogy az a balek meghalt, most eggyel több vagy kevesebb, mit számít?

Részemről az se lenne baj, ha mindkettő ottmarad


2017. jan. 20. 16:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ez is csak azért van, mert a tolvaj halt meg, ha egy ártatlan ember halt volna meg szerintem már senki nem szimpatizálna velem.
2017. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igazán éles elméd van, még jó, hogy szóltál, másképp le se esett volna senkinek :D
2017. jan. 20. 16:38
 3/24 anonim ***** válasza:
Van rá eljárás: igazságszolgáltatás. Pontosabban nem igazságszolgáltatás van Magyarországon: jogszolgáltatás van. Ezért hívjuk magunkat büszkén jogállamnak. Ha lehetne választani, helyette inkább igazságállamot szeretnék.
2017. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Amúgy van erre jogszabály, csak 013. július 1-jétől van érvénybe és az a jogos védelem.
2017. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
*2013. július 1-jétől
2017. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Hát pedig jól tette, még, hogy súlyosbítani. Szánalmas.
2017. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
Dehogynem tehet róla, hogy meghalt! Ahhoz képest ahogy olvasom olcsón megúszta. A jogos védelem pedig nem állt volna meg, mivel meghalt...lopás VS emberölés! Mellesleg ennyi erővel ha valaki elüt egy embert "véletlenül" és meghal azt is meg kellene dicsérni nem? Nem játszani kellett volna Batman-t hanem hívni a zsarukat...ja hogy mégsem? Akkor így járt! Egy táskáért nem kockáztatunk ekkorát..ráadásul kocsival volt...a motor ellen..hogy gondolta mégis? Kipattan a pirosnál és visszakéri a táskát vagy azt hitte ez a cobra 11?
2017. jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen én is kíváncsi vagyok hogy gondolta visszaszerezni.
2017. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Azt nyilatkozta, hogy remélte, hogy eldobják, de felborultak.

A rendőrök is elismerték, hogy rengeteg ilyen rablás volt, és nem tudtak vele mit csinálni, szal nem tudom mit rendőrözöl.

Mire kihívod meg kijönnek, már rég lelép.

Szerintem jól tette, hogy utánuk ment, az meg hogy meghalt, hát istenem...pont ezért kellene az ilyet figyelembe se venni.

Ha valaki ilyet tesz, vállalja, hogy lehet megdöglik:)

2017. jan. 20. 18:33
 10/24 anonim ***** válasza:
46%

Pedig egyszerű lenne.

Akit bűncselekmény elkövetése közben éri egy másik, az általa elkövetettől független bűncselekmény, annak elkövetője nem büntetendő.

Tehát fejen verték bakóval a tolvajt?

Szétszúrkálták a részegen hőbörgő, garázdálkodó, drogos idiótát?

Nem történt bűncselekmény.

Esetleg tetten érték a nemi erőszakolót és leszakadtak a veséi vagy kirepültek a fogai?

No problémó.

2017. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!