Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy adott város vezetésének...

Ha egy adott város vezetésének hanyagsága miatt egy ember megsérül és ezáltal táppénzre vagy kórházba kerül, perelhető-e az adott város?

Figyelt kérdés
Járdák, utak nem megfelelő eltakarítása az ok, ezáltal rendkívül csúsznak már lassan 1 hete.
2017. jan. 21. 10:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Járdák alatt olyan járdákat értek amelyek az önkormányzat tulajdona alatt álló létesítmények, épületek előtt vannak.
2017. jan. 21. 10:47
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Amíg nem kényszerítettek ők téged arra, hogy kilépj a házadból, és azon az úton közlekedj, addig jogilag aligha tudod őket felelősségre vonni.
2017. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, erre voltam kíváncsi. Köszönöm a választ! Nevetséges egyébként, hogy mekkora sikertörténetnek titulálják minden lépésüket, de amikor alapvető dolgokat kellene megoldani, elbuknak.
2017. jan. 21. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:

"Amíg nem kényszerítettek ők téged arra, hogy kilépj a házadból, és azon az úton közlekedj, addig jogilag aligha tudod őket felelősségre vonni."


Kényszer akkor sincsen, ha én mint, önkormányzati dolgozó megyek az adott épületbe dolgozni?

2017. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Kényszer akkor sincsen, ha én mint, önkormányzati dolgozó megyek az adott épületbe dolgozni?"


Mivel munkába mentél, így ez munkahelyi baleset, azaz 100% táppénz. Meg persze jegyzőkönyv és társai.

2017. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Perelhető a város.

Mindenki felelős annak az útszakasznak a tisztán tartásáért, csúszásmentesítéséért, amely az ingatlanához tartozik. Így természetesen a városháza is.


Azonban a baleset körülményeit neked kell bizonyítanod.

Béci is jót ír, ez munkahelyi balesetnek számít, de az csak a táppénzre biztosít fedezetet. Követelésed lehet ezen felül, ami a táppénz és a teljes kereseted közötti különbözet, plusz némi fájdalomdíj.

2017. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az OEP jó ideje leveri rajtuk a táppénzt, magánszemélyeken is, ha nekik kellett volna takarítani, önkormin is. Ha valakinek van ideje, pénze é energiája perelni, próbálja meg, vesztenivalója nincs.
2017. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!