Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megtámadnak valakit s egy...

Ha megtámadnak valakit s egy szemtanú elmenekül, felelősségre vonható segítségnyújtás elmulasztásáért?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 11. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem. Ha pl. egy nagydarab férfi ver egy másikat, akkor törékeny nőként nem fogok közéjük állni.

De azért segítséget illik hívni. Nem kerül semmibe a telón benyomni a 107-et.

2017. ápr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1:

És ha egy átlagos alkatú férfi ver egy másik átlagos alkatú embert, és egy harmadik átlagos alkatú ember nem avatkozik be?


Mert te most csak egy szélsőségesebb példát mondtál. Én meg akkor mondok egy másikat.

2017. ápr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagos testalkatú férfinak se kell, hogy közbeavatkozzon, ha úgy ítéli meg, hogy a testi épségét veszélyeztetné. Ettől függetlenül kötelessége segítséget hívnia.
2017. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy törvény szerint még az erőfölényben levő emberre is érvényes sőt ép hogy miatta érvényes, hogy joga sincs beavatkoznia, nemhogy kötelessége lenne. Nem egy ember lett már emiatt vádlott még akkor is ha igaza volt, mert beavatkozás közben a támadóból áldozatot csinált.

Ráadásul az egyértelműen nem önvédelem, ha valaki mást véd meg.


És igen jogilag max. rendőrt hivhat ehhez van joga, de nem vonható felelősségre azért mert nem avatkozott be.


Közlekedési balesetként már definiálva van a segitség nyujtás elmulasztása (nem azonos a cserbenhagyással) ami kb ugy tesz: " a tőle elvárható segitség nyujtása"

Ami kb ugy fogalmazható el, hogy az mindekitől elvárható, hogy akás sokkos állapotban is mentőt hivjon közölje a baleset helyszinét s tudásához képest saját szavaival megfogalmazva annak mértékét. pl. a balesetben résztvevők száma, vérzik nem vérzik, mozog nem mozog. de ha pl. arra már nem képes hogy a légutakat szabaddá tegye, kivegye a sérült szájából a véres keresztbe álló műfogsort azért már nem vonható felelősségre.


A kérdés az, felelősségre vonható e ebben az esetben ha elszalad, de nem hiv rendőrt/mentőt vagy ez a felelősségre vonás esete csak közlekedési baleseteknél áll fenn, büncselekmény szemtanujaként nem?


Büncselekmény helyszinére visszamenni s elsősegélyt nyújtani ép úgy veszélyes a bűnözők esetleges további jelenléte miatt, ellenben mentőt hívni nem veszélyes.


Szóval ilyenkor mentőt hívni csak erkölcsi kötelesség, vagy jogilag is elmarasztalható aki nem teszi meg?

2017. ápr. 11. 12:41
 5/11 A kérdező kommentje:
(segítségnyújtás elmulasztása alatt én alapvetően a mentő/rendőrség kihívását értem, esetleg az elsősegély megkezdését ha nem ájulok mellé)
2017. ápr. 11. 12:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Szokott nálam lenni 1-2 paprika gázspray mindig. Szerintetek ha azt látom hogy az egyik ver egy másikat (egyoldalúan), akkor miután lefújtam a gonoszt (a támadót), utána ott maradok és megvárom a rendőröket?


Tudjátok Magyarországon az önvédelmi esetek 80-90%-a nem is kerül a rendőrség/bíróság elé. Mert a legtöbb önvédekező nincs olyan hülye, hogy megvárja a rendőröket.

2017. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

a maradék x %-ból vajon hány ül börtönben?


ha én kerülnék börtönbe nem vigasztalna hogy 9 másik ember nem került oda...

2017. ápr. 11. 13:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Börtönbe miért?

Hány évet lehet kapni azért, mert valakit lefújsz gázspray-val? Vagy hány évet kapsz azért, ha kétszer ököllel megütsz valakit?


Komoly bűnözőket ítélnek sajnos manapság Magyarországon mindennapos szinten felfüggesztett börtönökre.


A börtönt sürgősen felejtsd el. A legtöbb ember felfüggesztett börtönt, pénzbüntetést és egyéb hasonló kaliberű büntiket kap még ezekben az esetekben is.

Csak tényleg butaságot mondtál, bocs.

2017. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megnézném azt a cigányt aki 2 ökölcsapás után feladja s nem a társaival együtt támad rád. Akkor viszont csak 2 lehetőséged van: vagy erősebb vagy és szarrá vered őket s azért már börtön jár, vagy téged vernek szarrá...
2017. ápr. 11. 14:34
 10/11 A kérdező kommentje:
Te mondtál butaságot úgy tűnik a valós problémákkal nem vagy tisztában csak néhány idealizált esetet tudsz felhozni ellenpéldaként. De az élet nem ideális esetek kizárólagos sorozatáról szól.
2017. ápr. 11. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!