Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 14 éves gyermeknek milyen...

14 éves gyermeknek milyen jogai vannak elvált szülők esetében?

Figyelt kérdés
Ha a gyermek betöltötte a 14. életévét és a tárgyalás már több mint 10 éve zajlott le, a gyermek eldöntheti, hogy melyik szülőnél mikor van? Illetve megteheti a gyermek, hogy a tartásdíjat fizető félhez nem kíván többé menni és nem is megy? Ilyenesetben a tartásdíjat fizető félnek van beleszólása? És ha nincs, akkor továbbra is fizetnie kell?

2017. ápr. 16. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a 14 éves gyereket megkérdezik, hoyg kinél szeretne lenni, de joga nincs ezt eldönteni - ez a bíróság dolga, aki figyelembe veheti a gyerek óhaját, de nem kötelezö.


A láthatás idöpontát elsösorban a bíróság határozza meg, ezután a szülök, ahogy nekik megfelel, a gyerek legfeljebb megkérheti öket, hogy vegyék figyelembe at ö elképzelését is.


Ha a gyerek nem megy a láthatásra, akkor a vele élö szülöt megbüntethetik emiatt. Ha komoly oka van a gyereknek a láthatás megtagadására (bántalmazás, vagy hasonló), akkor a gyámhatóságon bejelentve kaphat határozatot, hoyg nem köteles résztvenni ezen.


Viszont ha a gyerek nem tartja a kapcsolatot a külön élö szülövel, akkor a 18. születésnajától kezdve nem kötelezhetö tartásdíj fizetésre érdemtelenség miatt.

2017. ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Mennyi idős most a gyerek kérdező? Egy gyerekről van csak szó?
2017. ápr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezö a gyerek!
2017. ápr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
A kapcsolattartás és a gyermek tartás két külön dolog. Igen, fizetni kell. Azt tudni kell, hogy kapcsolattartás elmulasztásárét is perelhet a fizető fél.
2017. ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

"Azt tudni kell, hogy kapcsolattartás elmulasztásárét is perelhet a fizető fél."


Ez definitív nem igaz! A kapcsolattartás nem kötelsség, hanem jog, ebböl következöen ezért nem lehet perelni a szülöt.

2017. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ezzel azért vitába szállnék.Na de mindegy.... A kérdezőtől még mindig nem kaptam választ.
2017. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Lehet kapcsolattartàs elmulasztásàért is és akadályoztatàsàért is. Macera, bizonyítani kell, de ha meg àll pár 100 ezer. Mindenkinek joga van vállàs után is a magánszféràra, magánéletre, baráti, családi, pár kapcsolatokra hobbira stb., válás után is egyrészt. A màsik, hogy a két szülőnek együt kell(ene) nevelni a gyereket válàs utàn is. Röviden kb. így gondolkodnak a jogalkotók. Nem ide vág, de ne lepődjön meg senki.
2017. ápr. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, én vagyok a gyerek. Van egy 4 évvel fiatalabb öcsém is, de azt tudom, hogy neki kötelező látogatni édesapánkat.
2017. jún. 4. 20:28
 9/9 A kérdező kommentje:
És mint azt már a kérdésben is megírtam, 14 vagyok.
2017. jún. 4. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!