Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek is jobb lenne, ha...

Szerintetek is jobb lenne, ha a beszerzési árra raknák rá az áfát élelmiszerek esetén? És utána raknád rá magadnak a hasznot?

Figyelt kérdés
Olyan magas az áfa szerintem. Kész kizsákmányolás az állam részéről élelmiszerek esetén. Mi lenne, ha mondjuk egy ital értékesítésénél megvennénk és arra a pénzre raknánk az áfát és utána raknám rá a hasznot. Ételeknél ugyan így.

2017. jún. 20. 16:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
ismered a mondást a véleményről meg a segglyukról...
2017. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Nem ismerem és hiába van meg a véleményem az egészségügyről pl én nem tudok csinálni semmit.


Az áfánál tartottunk, maradjunk tárgyilagosak. Még ha az alkoholos italra meg is marad a 27%, ételre pofátlanul sok a 18%. Oldják meg, fedezze máshogy az állam a problémákat, ne úgy, hogy elveszi az emberektől a pénzét ilyen módon és ennyit! Igaz, hogy ez csökkenni fog jövőre? Persze aki nem csinál ilyen tevékenységet az tudja mondani, hogy az nem olyan sok, aki meg benne van, szerintem bosszúsággal számolja a pénzét, hogy lehetne a havi bevétele 100000Ft-val több is akár.. Ha megbetegedne, akkor ennyi pénzből szerintem tudná fedezni az ellátását. Amennyit elvesznek, nem tudják kárpótolni sehogy. Ő is ugyan azt az ellátást kapja, mint aki nem dolgozik az ég világon semmit!!

2017. jún. 21. 12:37
 23/27 A kérdező kommentje:

"Engem inkább az érdekelne, hogyha csökken az áfa, viszont nekem egy jól menő éttermem van, ahol a vendégek eddig is megfizették ezt az árat, akkor én miért csökkentsem le ?"


Ne csökkentsd le, ki mondott ilyet? Max egy kicsit kedvezőbb áron árulnék, de ezzel csak jól járnál.


Az egy kicsit furcsa, hogy az is ugyan azt az ellátást kapja, aki havonta befizet 150000Ft áfát, mint aki nem csinál semmit, semmirekellő.. Akkor már köszönöm szépen, inkább megtartanám a havi 150000Ft-t és ha úgy alakulna, fizetném magamnak az ellátásomat, jobban járnék. Vagy pedig aki ennyit adózik, arra szánjanak több pénzt. Nézzenek oda, hogy mennyi pénzzel járult már hozzá az egészségügy fejlődéséhez.

2017. jún. 22. 23:36
 24/27 A kérdező kommentje:
és annak arányában kapjon jó ellátást, ha olyan helyzetbe kerülne.
2017. jún. 22. 23:40
 25/27 anonim ***** válasza:
Bármikor elhúzhatsz innen és elköltözhetsz valami adóparadicsomba, ahol nincs áfa, meg más sem. Például Andorrába. Még fociban is jobbak.
2017. jún. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
könnyű ezt mondani. Ezt a legkönnyebb. Ha nem tetszik, akkor húzz el, nemhogy változtatnának rajta.
2017. jún. 23. 12:44
 27/27 A kérdező kommentje:
Ez csökkenni fog jövőre 5%-ra, vagy nem igaz, amit mondott az egyik hozzászóló?
2017. jún. 23. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!