Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Facebook-on publikálhatom egy...

Facebook-on publikálhatom egy nagy létszámú zárt csoportban a privát üzenetemet?

Figyelt kérdés

Kaptam egy privát üzenetet egy idegentől, akinek én nem írtam vissza, de a csoport tagjainak érdemes lenne tudni, hogy átveri őket hamis termékekkel (a privát üzenetben ezt bevallotta). Azt is bele írta, hogy ha megosztom ezt a beszélgetést, akkor feljelent stb... Ez az állítás igaz, vagy ne tartsak az ilyentől?


Válaszokat előre is köszönöm.



2017. nov. 4. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Aláírtál bármit, ami titoktartásra kötelez?
2017. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elfogadtam valamit amikor regisztráltam a Facebook-ra, de nem találtam semmi ilyet benne... :) Gondoltam inkább megkérdezem, biztos ami biztos, de így akkor már világos hogy megoszthatom, köszönöm. :)
2017. nov. 4. 20:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez nem ennyire egyszerű.

Rágalmazásért és becsületsértésért fel lehet jelenteni, be lehet perelni az embert akkor is, ha valós, bizonyítható dolog az, amit nyilvánosságra hozott. Ebben igaza van az illetőnek.

Viszont ha közérdekből követed el ezeket a cselekményeket, akkor mentesülsz a büntetés alól. És a közérdek itt fennáll.


(Velem itt a Gyakorin történt ilyen, hogy egy kereskedő perrel fenyegetett privátban, mert írtam róla, akkor néztem utána ennek.)

2017. nov. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Reméljük hogy nem én járok rosszul. Megosztottam a privát csoportban, hogy hamisítványt árul, de már érkezett is az üzenet tőle, hogy feljelent jövőhéten. :)
2017. nov. 5. 19:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Éppenséggel, ügyet csinálni lehet belőle, mert a rendőrségnek kötelessége vizsgálni, ha ragaszkodik hozzá, de igen valószínűtlen, legalábbis, a leírtak alapján, hogy téged elmarasztaljanak.

A legvalószínűbb, hogy ha el is megy a rendőrségre, akkor elmondják neki a lényeget, és lebeszélik a dologról. (Már csak azért is, mert a rendőr is olyan, mint bárki más, hogy feleslegesen nem szeret dolgozni.)

2017. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!