Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért csak azoknak jár ünnepek...

Miért csak azoknak jár ünnepekkor a hosszú hétvége akik egyébként is csak heti 5 napot dolgoznak, a szombat és vasárnapjuk szabad? Hova kell fordulni és hány aláírás szükséges ennek a törvénynek a módosításához?

Figyelt kérdés
Azok akik szombaton is dolgoznak már eleve többet dolgoznak egy héten. Az ünnepnap előtti vagy utáni napot teljes munkaidőben ledolgozzák, de mégis be kell menni szombati nyitvatartással. Szerintem ez nagyon igazságtalan!
2008. okt. 23. 20:19
 1/6 anonim válasza:
100%
Ez nem csak a törvényen múlik, hanem legfőképpen a munkáltatón. Hozhatnak akármilyen törvényt a munkáltató ugyis azt csinál sajnos amit akar különben mehetünk amerre látunk, majd vesz fel uj embereket..:(
2008. okt. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában a profitorientált cégek nem engedhetik meg maguknak, hogy ne dolgozzanak (gondolok pl. a boltok nyitva tartására). Egyébként én mindig együtt érzek az alkalmazottal, amikor nekem szabadnapom van, neki pedig nincs, és azt remélem, hogy ezekre a napokra több pénzt kapnak. Vagy miért nem vesznek fel több embert a munkáltatók, és akkor mindenkinek kijönne az 5 napos munkahét. Tényleg nem igazgaságos, mindenkinek van családja, és kellene a szabadidő.
2008. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el utolsó hozzászóló, nem kapnak több bért ezért. Azért nem vesznek fel több embert, mert akkor több járulékot kell fizetni. A munkáltatók általában kihasználják az alkalmazottakat.
2008. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Múlt héten szombaton mi bedolgoztuk a mai napot és ezért lehet hosszú hétvégénk! Ha nem tetszik, akkor ne dolgozz a szolgáltatóiparban!
2008. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi is bedolgoztuk az október 24-ét teljes munkaidőben!!!!!! Éppen ez a bajom, hogyha már úgy is dolgozni kell 24-én is, akkor a ledolgozós 18-i szombati nap a szolgáltatóiparban teljesen felesleges. Ezen kellene változtatni. Ahogy annak sincs semmi értelme és felesleges kínzás főleg a családanyák részére, hogy december 24-én is dolgozniuk kell. Én embertelennek tartom azokat, akik ilyenkor is vásárolni mennek. Tisztelni kellene az ünnepet és egymást. Én szerencsére nem a kereskedelmben dolgozom, de tuti, hogy a Tescoba nem azért megy valaki mondjuk vasárnap éjjel 12-kor mert fontos beszerzendője van, hanem mert megteheti. Régen vasárnap semmi nem volt nyitva mégis ment minden. Röhögőgörcsöt kapok minden ünnepnap előtt, mert úgy viselkednek az emberek (akárhova nézek), mintha másnap már semmi nem nyitna ki.
2008. okt. 24. 20:39
 6/6 anonim válasza:
100%
Én dolgoztam élelmiszerboltban, és ott csak a piros betűs ünnepeken van szabadnap, egyébként meg minden nap robot... És amikor mások sütkéreznek, főzőcskéznek a családdal karácsony előtti napokon, akkor mi azon idegeskedtünk, hogy hogy is oldjuk meg a karácsonyi menüt... Borzalmas... Olyankor a családok lazulnak, pihennek, vásárolgatnak, addig a boltosoknak meg hajtás van, mert 3x annyit dolgoznak, mint egy átlagos napon. És az a legszebb, amikor még megkérdezik, hogy karácsony napján is nyitva lesznek??? Persze... pfff...
2014. okt. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!