Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segitenetek nekem? Tobbi lent

Segitenetek nekem? Tobbi lent

Figyelt kérdés

A ferjem es 3 testvere ( felnott emberek) borokoltek egy csaladi hazat. A hazak szep nagyok,mivel egy nagy udvarban epult 2 kulonbejaratu haz. Edesanyja es edesapja mar nem elnek. A baj az hogy amikor megepitettek a masik hazat a regi idobeb,akkor azt nem jelentettek be,egyszeruen csak oda epitettek. A szomszedok jofejek voltak es em jelentettek. A 4 testver most ugy dontott hogy el szeretnek adni az ingatlant. De mi a helyzet a masik hazzal,ami nincs be iratva? Ahoz hogy el tudjak adni be kell jegyezni a masik hazat is gondolom. Az elso hazra megvannak az iratok az rendben van,a

De a masik haz sehol se jelenik neg papiron. Kb mennyibe kerul egy haz beiratas?


2018. febr. 12. 18:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Orokoltek...bocsanat azt akartam irni
2018. febr. 12. 18:26
 2/3 lizzi77 ***** válasza:
100%
Nem a ház beíratás a gond, ilyen kifejezés nem is létezik, hanem az hogy nincs és nem is volt építési engedély a másik házra.Ha el akarják adni, és nem szerepel sehol,akkor marha nehéz dolguk lesz, ugyanis ilyenkor "hatósági " építész, vagyis aki engedélyezheti az építéseket,megy ki, és ha valami komoly nem stimmel, akkor akár a lebontását is elrendelheti,az meg elég sok lóvé.Ha mégis engedélyezi, akkor is számíthatnak büntetésre.Ha úgy hajlandó valaki megvenni,hogy nem szerepel semmilyen tervben, akkor az mák, de ha mondjuk hitelt kellene felvenniük akár a vevőnek,akár az eladónak, akkor meg az értékbecslő megy ki, és mereszt nagy szemeket, hogy ez az épület honnan van?
2018. febr. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fennmaradási engedélyt kell kérni az engedély nélkül épült házra. Az eljárás során megvizsgálják az épületet, és vagy "hivatalos" épület lesz utána, vagy lebontatják, ha műszakilag nem megfelelő, vagy bármi más ok miatt nem maradhat ott, pl. túlépítés miatt.

Ha ez megvan, akkor telekmegosztást kell kérni, hogy ezzel a két ház külön helyrajzi számot kapjon. Ez után lehet eladni a két épületet.

Vagy pedig így egyben eladni, egyet fizet kettőt kap.

Nem tudhatom így látatlanban, de szerintem az első megoldás még mindig sokkal több pénzt hoz nektek. Hacsak nem kell lebontani.

2018. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!