Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Öröklés - hogy van ez?

Öröklés - hogy van ez?

Figyelt kérdés
Röviden: apám régóta egyedül él a lakásában. 4-en vagyunk testvérek. Nemrég tudtam meg, hogy a lakást átíratta egyik testvérünkre. Ilyenkor a többiek elvesztették az örökséget?

2018. febr. 12. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2018. febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben?
2018. febr. 12. 18:29
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

Több hasonló történtet is hallottam. Általában azért íratják át a lakást valaki nevére, hogy a többi jogosult ne kapjon semmit, vagy jóval kevesebbet kapjon az örökségből.


Ha a lakás a testvéred nevén van, akkor öröklés szempontjából az ő jóindulatára vagytok utalva, jogilag nektek abból semmi nem jár.

2018. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

A bővebb válaszhoz tudni kellene, hogy a testvéred milyen jogcímen lett az ingatlan tulajdonosa.


Ha ajándékba kapta, akkor a kötelesrész erejéig ki kell fizetnie benneteket, örököstársakat is.

Ha ellentételezte - fizetett érte ()kp., életjáradék, tartás, stb - akkor nem.

2018. febr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ajándékba kapta. Kötelesrész nem úgy van, hogy csak örökléskor számít és 10 éven belül kell lennie az ajándékozásnak?
2018. febr. 12. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:

De igen, úgy van. 10 éven belül kell lennie és igaz ingó és ingatlanvagyonra egyaránt.

Természetesen az ingó vagyon esetében nagyobb értéket kell képviselnie mint egy használt fogkefe, vagy egy gyűrött buszjegy.

2018. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: apád él, a vagyona az övé, azt csinál vele, amit akar
2018. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó tanács mindenkinek. A temetkezési ügyintézést a Földhivatalnál kell kezdeni. Ki kell kérni a hiteles tulajdoni lapot. Ettől a pontól intézze a temetést az, akinek a nevén van az ingatlan! Ajandékozási szerződés esetében, ha 10 éven belül meghal az ajándékozó/örökhagyó, akkor az ajándékozási szerződés szinte nem is létezett. Ebben az esetben van kötelesrész. A kötelesrész mértéke: például: a ház felének a felének az 1/3-a, és ezen a maradék 1/3-on osztozkodik a többi testvér. Magyarul semmi értéke nincs. Mint a mesében, kapott is meg nem is.


Velem történt. Apám ajándékozási szerződés alapján a kiskorú (14 éves) féltestvéremre íratta az ingatlant. Ajándékozás után apám 12 napra rá meghalt (Isten nem ver bottal). A féltestvéremmel nem tartom a kapcsolatot, szinte nem is ismerem.

Megtörtént a hagyatéki tárgyalás és a közjegyző letagadta az ajándékozási szerződés létét! Továbbá azt állította a közjegyző: a hiteles tulajdoni lapon az örökhagyó nevén van az ingatlan!

Egyedül a személyautóra kérdezett rá, ki kívánja elfogadni, de ha igennel válaszolunk akkor is meg kell tartani az autót, ha nem a válasz, akkor is meg kell tartani az autót. Az ingatlanra és a több milliós adósságra nem kérdezett rá!

Röviden: a gyerek kiskorú, tőle nem lehet behajtani még az adósságot, de én már 30 évesen fizető képes vagyok. A gyámügy/közjegyző velem akarja kifizetettni az adósságot, hogy a kiskorú jól járjon. Megfellebbeztem a közjegyző határozatát. Kikértem a hiteles tulajdoni lapot, a Nav-tól újbóli értékbecslést kértem. A kőzjegyzőnek írtam egy szép levelet: szembesítettem a hiteles tulajdoni lappal, és az általa hozott határozatával. Továbbá számomra kedvezőtlen határozat születik polgári pert fogok kezdeményezni.

2018. febr. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!