Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tiltják / korlátozzák a...

Miért tiltják / korlátozzák a génmódosított állatok tenyésztését?

Figyelt kérdés

Mi a legnagyobb baj a génmódosított állatokkal?


Objektívan kérdezem, nem állok se a pártján, de ellene se vagyok.


2018. febr. 27. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Azért, mert az európai országok szűk látókörűek.
2018. febr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Azért, mert semmit nem érnénk hatszarvú bikákkal és kilenc lábú krokodilokkal.
2018. febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nincs velük semmi baj, csak Európa hagyományosan GMO-ellenes. Ez főleg az igen erős sötétzöld lobbinak köszönhető, leginkább Németországban, akik zsigerből gyűlölnek mindent, ami "nem természetes".
2018. febr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A jó édes ***** válasza:
54%
Semmi baj nincs vele, amíg zárt környezetben maradnak. A legnagyobb (erősen sci-fi) félelme az európai polgároknak az, hogy egy gén-móodosított csirke egyszer elszabadul a csirketelepről, s a vadon élő rokonával párosodva létrehozott hibrid faj emberevő lesz és kipusztítja az európai népességet. Vagy legalábbis kárt okoz a természetben.
2018. febr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Hagyományos értelemben véve én is ellene vagyok. A Föld úgy alakult ki, ahogy, és ez nem véletlen. Ne nyúljunk ebbe bele, ne rontsuk el szerintem.
2018. febr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Ne nyúljunk bele de azért 1 millió hektáron csak búzát termesztenek ipari mennyiségben szaporítnak szarvasmarhát és felégetni az erdőket hogy elég legelő legyen



A génmódosított szerintem jó mivel tuti nem beteg nem is hajlamos rá nő stb. Kicsit mint a fajnemesítés a növényeknél csak gyorsabb. Jah plusz ha mind hibátlan jóval egyszerűbb tenyészteni. Nem kell annyi oltás nem kell annyi szteroidhogy nagy legyen

2018. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Mezőgazdászként mondom, mert egyes embereknek nincs elég nagy pénz benne, mag mások akik nem ismerik abból indulnak ki ugyan az lesz mint a GMO növényeknél, hogy arra fognak utazni hogy minél több vegyszert lehessen kijuttatni rá és nem arra hogy speciális körülmények között is meglegyen a növény.

Személy szerint én támogatnám mert rengeteg lehetőség van benne.

2018. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a problémám vele, hogyha a fajtól idegen géneket viszünk be, akkor azt már nem lehet csak úgy kivenni a populációból, ha kiderül, mégsem olyan jó, más gének, fertőzések miatt lehet negatív hatása. A genetika nagyon gyerekcipőben jár, azt, hogy a DNS fizikai tulajdonságai, feltekeredése, is információt kódol, nem olyan rég jöttek rá. Azt se olyan régen tudják, hogy a gének kifejeződésére olyan más gének is hatnak, amelyek látszatra semmiben sem kapcsolódnak hozzájuk.

Szóval nem elég egy ilyen beavatkozáshoz az ismeretanyagunk, jobb lenne még sokáig csak az ismerten hibás géneket lecserélni a populációban már eleve jelen lévő, megfelelő működésű változatokra.


USA-ban már találtak két GMO-s változtatást tartalmazó növényeket a szabad természetben, pedig mindkét fajtát csak védőparcellákkal lehet ültetni, hogy ne jussanak ki a növények az ellenőrzés alól. Szóval a védelmi rendszer megbukott.

Azt meg nem lehet előre tudni, hogy a módosított gének valamilyen kombinációja nem lesz-e káros, pl. allergizáló, karcinogén stb.


Minamata-kórnál és az Öböl-háború szindrómánál is kiderült, hogy a nem megfelelő előzetes tudás vezetett a bajhoz, akkori ismereteik szerint tényleg jól jártak el.

2018. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tiltották, mert pár áltudós, áltudományos marhaságokkal tömte a buta nép eszét, hogy káros. Átverés akár az ember okozta környezeti változás, felmelegedés, vagy a " ne egyél zsírt, mert a szegény tehént le kell vágni", legyél transzi és feminista, mert az ilyen jó a világnak bullshit. Máskor meg az a baj, hogy vastagra fingják az ózonlyukat a sarkon...


Különben amint valamiben megjelenik az üzleti lehetőség, már mindjárt nem is olyan nagyon veszélyes. Bebizonyítják, hogy így jobb nekünk. Mostanra globálisan nyomatják a génkezelt szójától a kukoricáig. Én még nem vettem volna észre, hogy baj lenne. Vagyok már 50+ éves.

2019. nov. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!