Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az efféle online "tudakozók"...

Az efféle online "tudakozók" milyen alapon működnek? Nem jogsértő a létezésük?

Figyelt kérdés

Mint pl. a [link]

Idézet az oldalról, egy konkrét telefonszámra való rákeresés esetén: „Ezt a telefonszámot ... alkalommal keresték. Ha esetleg Önt is hívták erről a számról, és tudja kihez tartozik a szám, segítse a többi látogatót egy hozzászólással.”

Milyen alapon teregeti ki bárki is más telefonszámát, főleg ha a szám amúgy titkosan kezelt a telefonszolgáltatónál?


2018. márc. 22. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
A szolgáltató nem adhatja ki, ezért "titkos". Viszont ha bármi módon kikerül a hálóra attól kezdve nyilvános.
2018. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem gyűjthető akkor sem!

Attól, hogy valahol olvasható online, még nem szabad préda.

Pont úgy, ahogy a lépcsőházakban sem írhatod le, melyik lakásban ki lakik, s nem teheted közzé.

2018. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha hirdetésben adod meg a telefonszámodat akkor is levadásszák! Ingatlancserét akartam,de az ügynökök tömegével jöttek,persze nem az általam keresett témakörben!
2018. márc. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%
Lehet, hogy jogsértő, de nekem tetszik, hogy van ilyen. Utálom ha hivogatnak, és nem tudok utánanézni, ki keresett. Inkább azt tartom pofátlanságnak, mint egy ilyen oldal működtetését. Ha valaki ismeretlen számokat hivogat, vállalja fel, hogy ki az. Ezt pótolja ez az oldal.
2018. márc. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Jogsértő, de én nem fogom feljelenteni.


Van egy telefonos csaló, aki bankkártya adatokat akar kiszedni az áldozataitól. Tele van a YouTube ilyen videóval. Egyszer engem is felhívott egy ilyen, emlékeztem is, hogy már hallottam a YouTube-on ugyanazt a hangot. Ezután feljelentettem, mellékelve küldve a korábbi videókat, amin őt hallottam és a saját felvételemet is. Tudjátok mi lett? Elutasították a feljelentést, mert nem jelentkezett kár.


Ez az oldal bűncselekmény, de a fent felvázolt dolog nem? Biztos jó ez így!?

2018. júl. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!