Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Félre vezettem a hatóságot,...

Blueee kérdése:

Félre vezettem a hatóságot, kihallgatáson azt mondtam nekik 4 ember falhoz szorítót majd elkérték az adataimat felírták és elmentek, kicsit komolyabban részletezve. Lesz valami gond?

Figyelt kérdés
A nyomozó azt mondta, mivel elmondtam hogy nem igaz egy szó sem ezért csak feljelentést tesznek ellenem amit az ügyész elbírál és csak egy figyelmeztetést kapok, de tegnap óta nem tudtam aludni, mert mindenhol azt olvasom hogy hatóság félrevezetése börtönnel jár :/

2018. ápr. 19. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű, sok mindentől függ a büntetési tétel.


Megvádoltál-e másokat, lett-e annak következménye, milyen hatóságnál, milyen okból, milyen bejelentést tettél, van-e előéleted, stb.

2018. ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kihallgattak, egy nevet mondtam Sipos B. aki tök valótlan én találtam ki, 4 emberről hazudtam akik nem léteznek. Nem vagyok bűntettet előéletű. Semmi következménye nem lett a dolognak, még aznap elmondtam hogy nem igaz az egész.
2018. ápr. 19. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez így kevés. A dolog sosem kihallgatással kezdődik. Nem hiszem, hogy sétáltál az utcán és egyszer csak egy kihallgatás kellős közepén találtad magad. Annak oka volt.
2018. ápr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát, mivel bementem a rendőrségre, és tettem egy bejelentést. Csak úgy, de kamu volt
2018. ápr. 19. 19:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyomozó azt mondta, hogy az ügyészség lezárja, és meg úszom egy figyelmeztetéssel, viszont feljelentettek, és ezt zárja le az ügyészség.
2018. ápr. 19. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:

1: Ugye ez jogi kérdés, tehát a JOG kategóriába kell tenni.

2: Lesz rólad egy bejegyzés, amit megőriznek pár évig, hogy hajlamos vagy ilyesmire. Ha közben mást is csinálsz, akkor pedig visszaeső vagy. Ha valahol erkölcsi bizonyítványra lesz szükséged, akkor ez rajta lesz.

2018. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, de börtöbe ezért nem kerülhetek igaz?
2018. ápr. 20. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!