Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adott egy lakóingatlannak a...

Adott egy lakóingatlannak a tulajdoni lapja.3/6 részben tulajdonos, majd a 3 gyermek 1/6-1/6-1/6 részben. A 3. bejegyzésben egy követelő cég van bejegyezve. Honnan tudom, hogy melyik tulajdoni részre érvényes a követelés?

Figyelt kérdés

A III. részbe annyi van írva:


bejegyző határozat,érkezési idő:*****/dátum

Végrehajtási jog ******Ft,azaz XF Ft tőke és járulékai erejéig.

Az utalás szerinti sorszám alatti illetőségre. Dr XY önálló bírósági végrehajtó.

vh.***.V.****/év/** számú megkeresése alapján.

Utalás:II/5.

Jogosult:Behajtó cég

cím: a cég címe


A kérdés lényege,hogy annak van végrehajtandó tartozása,aki a tulajdoni lapon a II. részben 5.-nek van feltüntetve?


A csavar annyi,hogy a 3/6 tulajdoni rész mellett még van 3/6 rész özvegyi jog,és gondolom ezért nem tesz semmit a végrehajtó. Csak ebben a II/5 bejegyzésben pont egy olyan neve áll,akiről nem gondoltuk volna ,hogy végrehajtás alá kerül valaha,és most sem tudni,csak a tulajdoni lapot lekértem kíváncsiságból,és így láttam meg.



2018. máj. 21. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyszerűen kérdezd meg a behajtót.
2018. máj. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az egész házra van követelés?
2018. máj. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen annak van!
2018. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De hogyan lehet az egész házra,amikor ebben az időben már 4 tulajdonosa volt? Sőt, már 5,mert az egyik 1/6 rész halálozás miatt tovább osztódott kétfelé,csak közjegyzői mulasztás miatt nem lett belevéve a hagyatékba az a rész kb 4 éve. Pont ez miatt kértük le a tulajdoni lapot.
2018. máj. 21. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs az egész házra!

Annak az egy embernek a tulajdonára van bejegyezve.

2018. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És nem "nem tesz semmit" a végrehajtó, az özvegyi jog ellenére akár el is árverezheti (persze az özvegyi jog fenntartása mellett) más kérdés, hogy mennyi a piaci értéke egy özvegyi joggal terhelt 1/6 tulajdoni hányadnak.

Egy biztos, "magától" nem fog megszűnni a vh. jog bejegyzés.

off.:

lepontozós "kollégának" üzenem meg is lehet szólalni, ha valamit máshogy gondol!

2018. máj. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ős,és melyiknek? Ha gondolod elküldöm a tulajdoni lapot,mert elvileg rajta van a megoldás,bár le is írtam. Csak annyira megdöbbentem,hogy hogyan kerülhetett rá,mert pont az az egy tesó az,akiről nehéz elképzelni,meg ugye szeretnénk tudni,hogy nem-e az a rész az,ami felénk öröklődik majd,csak nem tudjuk,hogy miért nem lett bevéve a hagyatékba akkor.
2018. máj. 21. 20:16
 8/8 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján a II/5.-ös tulajdonára van bejegyezve.
2018. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!