Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 17 éves vagyok. Édesanyám...

17 éves vagyok. Édesanyám nevén van az autónk, bátyám az üzembe tartó és én karamboloztam vele. Megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Tehát ma délután át akartam hajtani a 4-es sz. főúton a stop táblánál nem láttam a jobbról jövő autót és kihajtottam elé elég szépen összetört az autónk és a rendőrséget kihívtuk mi hoztuk haza az autót tehát a rendőr, tűzoltóknak nem kell fizetnünk de engem megbüntethetnek ezért pénzbírságra? saját és a másik autónak is eléggé súlyos kárja lett de kötelező biztosításunk van és minden egyéb meg van az autón be voltunk kötve is! Jah és azt monta a rendőrszabály sértésért feljelentenek!

Ezért megbüntethetnek pénzbírságra?(17-éves vagyok 2009-03-12én leszek 18)


2008. nov. 4. 22:39
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
52%
Ha ennyire felelőtlen vagy, hogy téged meg sem viselt a baleset, hogy már ezek után újra autóba ülnél és vezetnél ennyi idő elteltével, akkor neked még tényleg nem szabadna jogosítványt adni!!!!!
2008. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
52%
Akár halálos balesetet is okozhattál volna, ez nem tudatosult benned ?!
2008. nov. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
96%
Külföldön voltunk kórusversenyen, szabályosan, arra az időszakra kizárólag buszok számára kijelölt helyen parkoló kölcsönzött buszunkat, amivel utaztunk (és jó sok pénzt fizettünk érte) megkarcolta egy idős hölgy, helyi lakos, remélem, neki is adtak büntetőpontot... nem korfüggő, ne a fiatalságon problémázzatok, rutinos sofőrök is követnek el hibát, ti is voltatok KEZDŐK! Vagy ti profi vezetéstudással születtetek?
2008. nov. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk azért ne egy karcolást hasonlítsunk egy rommá töréshez. Itt a felelősségérzetről van szó. A fiataloknak kevesebb. Itt a példa. Most vágott haza két autót meg majdnem a benne ülőt és már menne is újból, mint a golyó. Én azért kicsit megszeppennék, hogy majdnem kinyírtam valakit a saját hülyeségem miatt és meghúznám magam.
2008. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:

Nagyon igaza van annak a válaszolónak aki azt írta hogy nem korfüggő!

Meg nagyon egy kalap alá vesztek minden fiatalt!

És a kisgyerekes apának azt mondom hogy még lehet ő is ilyen helyzetben vagy még rosszabba!

2008. nov. 10. 21:49
 36/41 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is jobban tennéd,ha lapulnál,mint szar a gazban.

Én túl fiataltól és túl időstől is vennék el jogsit.

Igaza van annak,aki azt írta,hogy a 17 éves még gyerek,nem való neki jogosítvány.De a túl öregnek sem,mert mikor ő tanult vezetni más volt a közlekedési morál,nem volt ennyi autó,stb.stb.

Szóval szerintem is ideje lenne szigorítani a jogsi szerzés szabályain,mert nem szeretném,hogy az én gyerekemet üsse el valaki,épp azért,mert gyerek és nem figyel,vagy épp azért mert idős,és nem lát jól.

És szégyeld magad,hogy azon izgulsz,hogy milyen büntetést kapsz,nem pedig az izgat,hogy miből lesz kifizetve a javíttatás.Az eszedbe jutott,hogy ebből következően jövőre mennyi lesz majd az autó kötelezője?

Remélem tanultál az esetből...

R

2008. nov. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
100%

Jólenne ha belegondolnátok az ő helyzetébe, be lehet tojva nagyon hogy összetörte a családi kocsit!!!! Mindenkinek lehet rossz napja, és nem kell nagy figyelmetlenség egy balesethez..

Énis 17 vagyok és jogsim is van, nekem is nagyon szar lenne, meg szerintem mindenkinek itt!

2008. nov. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Ma kaptam papírt és mennem kell a redőrségre kihallgatásra!

Köszönöm azt hogy valaki megért nem csak off-ol!

Kár volt itt kérdeznem akármit is mert 90%csak vergődik meg okoskodik! Na de kössz mindenkinek

2008. nov. 12. 21:22
 39/41 anonim válasza:
100%

szia, nem büntethetnek meg pénzbírságra mivel nem rendelkezel saját keresettel ezért nem tudnád kifizetni,eltiltást vszinű h kapsz a többi attól függ h keletkezett-e személyi sérülés,mert ha igen akkor súlyosabb mint ha nem ezt gondolom érted,ha bmi kérdésed még lenne szólj

(egy rendőr hallgató)

2008. dec. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Ha volt jogsid, és beismerted hogy te voltál figyelmetlen akkor miért nem adtál betétlapot és kész? vagy a roncsok zavarta a forgalmat?
2010. júl. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!