Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért számít a hirtelen...

Miért számít a hirtelen felindulás enyhítő körülménynek, és hogyan bizonyítható?

Figyelt kérdés
Sosem értettem hogy a bíróság miért enyhíti azok büntetését akik hirtelen felindulásból öltek meg vagy vertek félholtra valakit. A gondatlanságot még valamennyire meg tudom érteni, de miben más az ha valaki dühösen ver agyon vagy ha nyugodtan ver agyon?

2019. jan. 9. 16:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és amit elfelejtettem de szorosan ide kapcsolódik: hogyan bizonyítják be, hogy valaki dühében nyírt ki valakit?
2019. jan. 9. 16:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Hirtelen felindulasnal elofordulhat a konfliktus kezelesi problema, ilyen mondjuk rengeteg embernel van, olyan psziches allapotba kerul,amikor nem nagyon tud gyorsan, esszeruen gondolkodni . Az elore kiterveltnel, sokkal tobb inditek lehet, akar a vagyonszerzes. És bőven lehet ideje emberünk kiotletelni, esetleg meggondolni magat.. nyilvan mind a ketto elitelendo, a személyes velemenyem nekem ez. Nem vagyok bíró, nyilvan laikuskent mondom ezt.
2019. jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, hogy valaki felidegesít és adsz neki egy pofont vagy elöre eltervezed, hogy az illetöt meg fogod verni - melyik esetben negatívabb a viselkedésed és melyik esetben vagy inkább felelös a következményekért?

Sokan idegességüknek "rövidzárlatot" kapnak és nem tudják magukat kontrollálni, ez ugyan nem jó dolog, de meberileg érthetö, ha valakinél elszakad a cérna.

Viszont ha valaki elöre eldönti, hogy valakinek fájdalmat okoz, az sokkal negatívabb dolog, mert az illetö tudatosan bántja a másikat.

2019. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én ezt értem amit mondasz, de én nem az egy pofonról beszélek, az nem szokott a törvény elé kerülni csak nagyon ritkán. Azt megértem ha valaki felbosszant én meg lekeverek neki egyet.


Én arról beszélek, hogy miben különb az, hogy ha A felbosszantja B-t aki cserébe 30 késszúrással jutalmazza meg A-t? Mert azt már nehezen lehet "egy pillanatra elszakadt a cérna" címkével bélyegezni.

2019. jan. 9. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld el, hogy B éveket keresztül mobbingolja A-t és amikor elszakad nála a cérna, akkor egysterüen leáll a gondolkodása és csak meg akarja szüntetni a mobbingot.

De lehet akár hosszabb ideig tartó szóbeli vagy tényleges bántalmazás vagy bármi, ami miatt "magán kívül" lesz az illetö.


Normál állapotban nem akarná bántani a másikat, de akkor egyszerüen nem tudja felmérni, mit tesz.

2019. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez a lényeg, hogy egyik esetben az elkövető nem akarja bántani igazából a másikat, csak idegességében nem gondolkodik, kihagy az agya. Utólag persze általában megbánja, és ő is nagyon mérges magára, hogy megölte pl. egy családtagját vagy barátját. A hirtelen felindulásból elkövetett dolgok bizonyos szempontból átmenetet képeznek a baleset meg a bűncselekmény között.

Az ilyesmit alapból nem a gonosz, hanem a gondolkodásra (ideiglenesen) képtelen emberek követik el.

Ez nagyon más, mint amikor valaki előre eldönti, hogy megöl valakit.


A bizonyítás az vagy tanúk által történik, akik jelen voltak, és látták, hogy húzza fel magát az elkövető, vagy pedig az eset körülményeiből következtetnek. Pl. ha két testvérről az ismerősök tudják (és ezt vallomásban is mondják), hogy szeretik egymást az adott személyek, és az elkövetés után az elkövető meggyőzően átkozza magát, meg a tárgyalás során semmi olyasmi nem merül fel, ami az előre megfontoltságra utalna (pl. örökség), akkor bizonyítottnak fogadják el.

2019. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!