Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sos! Használt óvszerral...

Sos! Használt óvszerral kezdhet valamit a rendőrség?

Figyelt kérdés
Lehet röhejes kérdés lesz, de megvallom őszintén undorító meglepetésben részesülök szinte minden hétvégén. Az utca tele van fiatalokkal, állandóan buliznak, hangoskodnak. Ugye én hajnalban indulok dolgozni, és a kapuban használt óvszer, és zsepkendő hever állandó jelleggel. Tarthatatlan helyzet. A rendőrség tud ezzel kezdeni valamit? A bulival nincs bajom, csak arra lennék kíváncsi, hogy ki nézi kukának a kapualjat.

2019. jún. 8. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Max szemetelésért szabálysértés, de aligha foglalkozik ezzel a rendőrsèg.
2019. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Nagyobb dolgokkal se foglalkoznak, nem hogy ilyennel!
2019. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Esetleg DNS, vagy ilyesmi? Nem igazán vagyok otthon a témában...🙁😓
2019. jún. 8. 11:53
 4/14 anonim válasza:
100%

Ezt hogy képzelted el? Bemész egy használt gumival és valakinek a kezébe nyomod? :D Legjobb esetben is kiröhögnek és elhajtanak. A rendrőség ha nem halt meg valaki nem is foglalkoznak egy üggyel. Másrészt hiába van meg a DNS a spermából ha nincs kinek a DNS-vel öszehasonlítani.. nincs egy központi adatbázis minden állampolgár DNS-éről. kell egy dns minta ilyenkor és egy személy akinek a dns-vel össze lehet hasonlítani. ráadásul ez nem bűncselekmény, hisz csak szemetelés. jogilag nem rosszabb mint egy eldobott csokis papír.


azt javaslom, hogy tegyél ki egy álkamerát a kapudhoz. nagyjából 5 ezer forint egy ilyen. vagy pedig szerelj fel egy mozgásérzékelő lámpát. így már nem fogják annyira preferálni a kapu aljat

2019. jún. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

DNS vizsgálat???


Tudtad, hogy egy olyan vizsgálat több millió Ft?

Nem győzik csinàlni így sem, sürgős esetekben is hetek mire eredmèny van.

Azt csak kiemelt súlyú bűncselekményeknél végeznek, és jól mondták, hogy össze kell hasonlítani egy másik mintàval.


Egyebként abszolút működne a dolog, hogy látod, ki dobja el a hasznàlt gumi, majd feljelented, és DNS vizsgálattal rá lehet bizonyítani, hogy az övé.

2019. jún. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Gondolom ilyen esetben csak pénzbírság szabható ki az illetőre, HA tudom ki volt, és feljelentem. Javítsatok ki, ha tévedek.
2019. jún. 8. 12:31
 7/14 anonim válasza:
100%
Mozgásérzékelős lámpa jó ötlet, plusz szerintem ne álkamerát tegyél ki hanem ha van lehetőséged igazit.
2019. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
A cam ...olcsóbb holna, nekem is van.
2019. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Szerintem engedd el.

Nekem megrugdosta a kocsim egy paraszt, be is horpadt. Vannak kameráim jó minôségű felvétellel. Két szögböl is megvolt, de leszarjàk. Jegyzôkönyvet sem vettek fel, azt mondtàk nincs 50e a kár. Tegyek szabàlysértési bejelentést email-ben.

Gondolom nem kell mondanom, hogy sosem jött semmi válasz.

2019. jún. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Biztonsági kamera, és végig plakátolni. Képükkel a környéket,

Vagy egy mozgás érzékelős lámpa,

Aki nem ismerős arrafelé, azt fogja hinni hogy valaki jön kifelé :D


DNS teszt?

Ha a rendőrségen nem is több millió forint, mert nyilván a nyomozás részét képezi, és rendőrségi szakértők végzik.

De ha az a tizen huszonèves srác nincs a nyilvántartásban, valami komolyabb bűncselekmény miatt, semmi haszna, húsz nem fogják tudni megmondani, ki az elkövető :D

2019. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!