Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Számíthatok házkutatásra, ha...

Számíthatok házkutatásra, ha 3-4 termékkel üzletszerűen csaltam és a büntetőeljárás május végén indult?

Figyelt kérdés
Május végén voltam bent a rendőrségnél vallomást tenni. Vettek ujjlenyomatot, fotóztak, stb. Azóta viszont semmi levél, megkeresés nem jött az üggyel kapcsolatban. A csalásra használt áruk értéke 7-8 forint volt.
2019. jún. 16. 18:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg ilyen esetben hívhat a rendőrség, hogy szolgáltassam be hozzájuk a termékeket és ki sem jönnek házhoz ilyen kis ügyeknél?
2019. jún. 16. 18:30
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Bezony, számíthatsz. Ráadásul ilyenkor még más dolgokért is megütheted a bokád, pl. ha nem legálisan szerzett operációs rendszert, szoftvert találnak a gépeden stb.
2019. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Házkutatás rendelhető el, ha bűncselekmény nyomainak felderítése, bizonyítási eszköz megtalálása, elkobozható dolog megtalálására vezet. Tehát ebben az esetben rendelkezhet úgy a nyomozó hatóság, hogy házkutatást rendel el.
2019. jún. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A bűncselekményt már elismertem, tehát ebből a szempontból felesleges a bizonyítékgyűjtés. A rendőr mondta mikor a rendőrségen voltam, hogy ilyen ügyben lefoglalhatná a számítógépem, de nem teszi, mert felesleges és szerinte szükség lehet rá még nekem úgyhigy nem foglalja le. Gondolom, ha annyira rámennének az ügyre már rég jártak volna a lakásomon.
2019. jún. 17. 16:46
 5/5 anonim ***** válasza:
A frászt fognak kutatni pár ezer forintos, beismert ügyben!
2019. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!