Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van lehetőségem részletfizetésre?

Van lehetőségem részletfizetésre?

Figyelt kérdés
Most zárult le 2 büntető ügyem, amelyben összesen 5 év próbaidőt kaptam, továbbá 6 embernek kéne fizessek 386.000 ft-ot, 15 napon belül. Ezt anyagi helyzetem nem engedi, tanuló vagyok jelenleg, kérvényezhetek-e részletfizetést vagy esetleg halasztást? Ha igen ezt hol és milyen formában tudnám rendezni? Köszönöm a válaszokat előre is
2019. júl. 15. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez valami netes csalás lesz szerintem. Gondolom nincs védőd a kötelező minimumon kívül. A bűnúgyi költséget kérheted részletre, de a károsultaknak megítélt összeget már necces lesz. Hogy van a határozatban? Ha nem fizetsz a karosultaknak, akkor leültetnek?
2019. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A határozatban az áll, hogy kötelezi a bíróság a vádlottat, hogy fizessen meg 15 napon belül:


Xxxx magánfél részére 60.000 ft-t..."' és így tovább.

2019. júl. 15. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor 15 napon belül jelezd, hogy nincs pénzed, de részletekben tudod vállalni. Ha a károsultak kifizetése nem feltétele a felfüggesztettnek, akkor illeték ellenében kérd a részletfizetést. Mindenképp fizess, mert ha rádszabadítanak (márpedig igen) egy önálló bírósági végrehajtót, akkor sose szabadulsz tőlük.
2019. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!